Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez tüszős mandulagyulladás?

Ez tüszős mandulagyulladás?

Figyelt kérdés
[link]

2017. márc. 22. 16:26
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Pihennék én, de táppénzre se írt ki, ergo fogok menni dolgozni sajnos, még ha ez nem is túl nagy jófejség részemről. A mai napot is azért kértem el félig, hogy el tudjak menni ehhez a dilettáns baromhoz aki szerintem búcsúban lőtte 2 pálcáról az orvosi diplomáját.
2017. márc. 22. 17:05
 12/18 A kérdező kommentje:
Jövő héten fogok tudni visszamenni csak sajnos...addig remélem nem döglök meg.
2017. márc. 22. 17:12
 13/18 anonim ***** válasza:
Tüszős mandulát nem csak baktérium, hanem vírus is okozhat (pl. EBV, CMV), amit kifejezetten ront az antibiotikum szedése, ezért hivatalosan először midnig tenyésztést kellene csinálni.
2017. márc. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
30 éves vagyok, szerintem eddigi életem során 8-10x lehetett mandulagyulladásom és soha nem csináltak tenyésztést.
2017. márc. 22. 22:53
 15/18 anonim ***** válasza:
Gargalizálj sós vízzel és ha nem javul, akkor menj el gégészetre, ott felírnak gyógyszert ha szükséges.
2017. márc. 23. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Ez tüszős mandulagyulladásnak néz ki,antibiotikum kéne rá.A gégészetre menj,ne háziorvoshoz.A torkod is nagyon piros,hólyagos és ronda nagyok a manduláid.Lehet,érdemes lenne kivetetni.Nem mondták még eddig.Pasi vagy nő vagy?A rossz mandulák sok gondot okozhatnak pl.terhességnél.Érdekel engem is,mert nekem is hasonló problémám.Nekem is ritkán van mandulagyulladásom de szinte havonta megyek gégészertre a torkom miatt.Elmúlik a torokgyulladás és egy hét múlva megint begyullad a garatom.Lehet,hogy kivetetem a manduláim,talán akkor megszünik a gond,bár már nem tudom mikor volt baj a manduláimmal.Nekem csak a torkom piros és érzékeny,de állandóan.A váladék vétel negatív,már többször voltam garat,gégetükrözésen is,mégsem javul.Az én torkom ilyen:

[link]

2017. márc. 23. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Pasi vagyok. Alapvetően 2-3 évente 1x bedurrannak a manduláim, de ilyenre, hogy gennyes legyen kb tinikorom óta nem volt példa. Egyébként filóztam a napokban, hogy kivetessem, bár az sem jobb. Ahogy a baráti körben látom azokat, akiknek nincs, ők is ugyanúgy elkapnak mindent, csak nekik egyből hangszalagra, vagy légcsőre húzódik, van akinek meg kapásból tüdőgyulladás. Az se sokkal jobb. Egyébként a Te torkod színre szerintem oké, szép rózsaszín, egészségesnek tűnik nekem.
2017. márc. 23. 09:59
 18/18 anonim ***** válasza:

Ha gennyesek a manduláid jobb kivenni,de az is igaz,hogy akkor más fog megfertőződni a torkodban ha nincsenek mandulák.Nézesd meg a gégészeten,az a szakorvos.

Az én torkom most aránylag rendben van,csak ki tudja meddig.Hiába vannak meg a manduláim,mégis volt már gégegyulladásom,hangszál gyulladásom is.Én egy hete voltam gégészeten,azt mondták most nincs különösebb probléma,de azért nem teljesen tökéletes.A vizsgálati eredményem:

vérbő hátsó garatfal,aszimetrikus mandulák-jobb old.nagyobb,átl.nagyobb uvula,kissé megemelkedett nyelvgyök,ép jól mozgó gége,hangrés kellően tág nyitott szimmetrikus,mandulaműtét nem javasolt,erős garatreflex.

Kellemetlen volt a vizsgálat,végig öklendeztem,de azért ki lehet bírni.Meg akarom nézetni még a torkom magánrendelésen is.

2017. márc. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!