Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » S. O. S! Szívprobléma VAGY...

S. O. S! Szívprobléma VAGY reflux?

Figyelt kérdés

Naponta 3-4x enyhén szorító mellkasi fájdalmat szoktam érezni. Ez kb 3 hónapja kezdődött. A vérnyomásom 150/80 körül mozog, a pulzusom 80-90 között van nyugalomban, a fejem is fáj, hol erősebben, hol gyengébben, valamint elég fáradékony vagyok. Továbbá a gyomrom is fáj. Érdekesség, hogy fizikai terheléstől független a fájdalom, légszomjat nem érzek.


Voltam szívultrahangon, EKG-n, de azt mondták jól vagyok. Engem azonban aggaszt, hogy elvileg ezek a vizsgálatok csak akkor mutatják ki a bajt, ha közben fáj a mellkasom, de akkor nem fájt.


Ezek után refluxos problémára kezdtünk gyanakodni az orvosommal, adott savlekötőt, az mérsékelte a gyomorpanaszokat.


Nem dohányzom, nem kávézom, nem iszom alkoholt, heti 5 súlyzós + kardió edzést végzek. Ellenben viszont elég szorongó típus vagyok. VESZÉLYBEN LENNÉK?


Hasonló gond, tapasztalatok, vélemények?


ÓCSÁROLÓK KÍMÉLJENEK!


18/F



2017. márc. 30. 18:44
 1/4 anonim ***** válasza:

A 150-es vérnyomást magasnak tartom. Iszol elegendő folyadékot ahhoz amennyit edzel? Szerintem ahhoz, hogy jól nézz ki fittnek és sorolhatnám heti 3 edzés is elég lenne.

A savlekötő a gyomorpanaszt segíti csak.

Viszont a melkastáji szorító fájdalom lehet szívizom probléma is, de ha ott rendben van minden, akkor lehet a szorongás is. Az is kivált ilyen tüneteket. Próbálj meg sokat inni és vegyél vissza az edzésből, aztán lehet ettől jobb lesz. Ha szervezeti bajod van. Ha meg pszichés akkor... segítséget kell kérni.

2017. márc. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Refluxtól és szorongástól is lehet mellkasi fájdalom, szerintem további vizsgálatok is kellenének. 150es vérnyomás elég magas a te korodban, erre nem biztos, hogy jó a súlyzós edzés. Vérnyomásra nem kaptál valamilyen gyógyszert?
2017. márc. 31. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Vérnyomásra nem mondtak semmit, más okból kifolyólag találkoztam a család egyik barátjával, aki főorvos, ő mondta rögtön, hogy ilyen korban gyógyszert ne szedjek rá, inkább valami csapatsportot űzzek, ami elvonja a figyelmemet a stresszről.
2017. márc. 31. 13:23
 4/4 anonim ***** válasza:
Azért a sport mellett nem ártana rendszeresen mérned a vérnyomásodat és legalább valamilyen gyógyteát inni rá, ha mindig magas, mert hosszú távon rengeteg bajt okozhat.
2017. márc. 31. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!