Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitől lehet folyamatosan...

Mitől lehet folyamatosan bedugulva az egyik orrlyukam? Nem vagyok allergiás és voltam már fül orr gégészeten is, ahol semmi különöset nem találtak. Kiírtak egy orrsprayt (nem használt semmit). Egyébként dohányzok.

Figyelt kérdés
Már évek óta szenvedek emiatt, de lassan megtanulok együtt élni ezzel. Nemrég náthás voltam ilyenkor rosszabb a helyzet mert váladékozik is ami áttetsző. Mikor csak simán be van dugulva akkor hiába fújom semmi nem jön ki. Mindig csak az egyik orrlyukam van eldugulva. Ha zárt térbe vagy alacsony páratartalmú helységbe vagyok rosszabb a helyzet, de friss levegőn is bedugul. Sinex wick orrsprayt használok ami után szinte egyből kapok levegőt. Tudom rálehet szokni ezért is kb félévig nem használtam semmit, de az az idő rettenetes volt egyszerűen nem kaptam levegőt. A reggelek a legrosszabbak. Próbáltam már sós oldatos orrsprayt semmit nem csinál. Ami nekem érdekes hogy nincs váladék, de a wick orrspray után mégis kapok levegőt. Amit még észre vettem, hogy az orrjáratban az egyik oldalt (felváltva) mindig nagyon kicsi vagy egyáltalán nincs hely. Én az orrkagylóval kapcsolatba gyanakszok valamilyen betegségre, de akkor az orrspray miért segít levegőhöz jutni?

2017. márc. 31. 00:46
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Nem véletlenül van az mondva ,hogy orrsprayt csak meghatározott ideig szabad használni ,mert az orr nyálka hártya sorvadását okozza ,ezért a dugulás érzet fokozódik ,állandósul .Érdemes lenne felkeresni másik fül -orr gégészetet,nem kizárt egy orrsövény ferdülés ,ami egyszerü mütéttel orvosolható .Az hogy régen nem láttak az orvosok semmit ,csak egy dolog ...lehet most kiderülne a probléma .
2017. márc. 31. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!