Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van valaki aki szintén használ...

Van valaki aki szintén használt vagy használ a terhessége alatt folyamatosan Nasivin orrcseppet? Mi bajt okozhat a babánál?

Figyelt kérdés
34 hetes terhes vagyok és már a terhességem elejétől felnőtt nasivin orrcseppet használok, mert nem tudnék nélküle létezni. Annyira bedugul az orrom hogy csak ez segít. Olvastam már sok mindent róla hogy nem szabad, meg hogy káros, de egyik sem bizonyított tény és az sem egyértelmű hogy mi bajt okozhat.
2014. dec. 1. 19:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
60%

NEKED már okozott kárt, tönkretette az orrnyálkahártyádat és függö lettél.


EZT sürgösen kezeltetni kellene!!!


A babának meg egész biztos nem használ, mert felszívódik és ö is kap belöle.

2014. dec. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Azért nem tudsz nélküle létezni, mert rászoktál. Fül-orr-gégészhez kellene menned.


"Terhesség

A terhesség első trimeszterében a készítmény hatásának kitett nőktől származó korlátozott számú adatok nem utalnak a terhességre vagy a magzatra/újszülöttre gyakorolt káros hatásokra. A mai napig nincs egyéb releváns epidemiológiai adat. Az állatkísérletek reprodukciós toxicitást mutattak a terápiás dózistartományt meghaladó adagban (lásd 5.3 pont).

A felnőtteknek és iskoláskorú gyermekeknek való Nasivin készítmények a terhesség alatt csak az előny/kockázat gondos mérlegelését követően használhatók. Terhesség alatt az ajánlott dózist nem szabad túllépni, mivel a túladagolás ronthatja a magzat vérellátását. "

2014. dec. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
A válaszok engem is érdekelnek, 2 hete muszáj használnom, különben nem kapok egyáltalán levegőt. Lassan már a második orrsprayt használom el, de nem tudok mit csinálni, ez használ. Csak félek, hogy ez milyen károkat okozhat.
2014. dec. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
62%

A tájékoztatóban ez szerepel:

"A Nasivin oldatos orrcseppek terhesség alatti alkalmazásának biztonságosságával kapcsolatban nincsenek klinikai adatok."

Ez nekem azt jelenti, hogy nem vizsgálták, tehát nem tudják megmondani, hogy okoz-e bajt, de elképzelhető. Engem leginkább az érdekelne, hogy miért nem merték még vizsgálni sem.

A dokid egyébként mit mond? Én minden ilyen kérdésben hozzá fordultam. Pár évvel többet járt az orvosi egyetemre és több orvost ismer, akitől tud kérdezni mint a gyk-s olvasók. Gyógyszer szedése/nem szedése azért nem az a kérdés, amiben laikusokra kellene hallgatni.

2014. dec. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

"Engem leginkább az érdekelne, hogy miért nem merték még vizsgálni sem."


Nem "nem merték" hanem gondolom elég kevés kismama jelentkezik a várandósága alatt gyógyszerkísérletre...


Kérdező, nem bántani akarlak, de szerintem ennek nem a 34. héten kellett volna eszedbe jutnia, ha az elejétől folyamatosan használod, hanem azonnal keresni kellett volna valami alternatív megoldást. Azt senki nem fogja tudni megmondani, hogy mi bajt okozhat, ha eleve nincsenek rá klinikai adatok.

2014. dec. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Én ugyan nem ilyen sokáig, de használtam. Nem lesz baj, nyugi!
2014. dec. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Reméljük nálad nem okoz bajt,a babánál biztos nem szerintem,de nálad lehet.

Nekem pl ilyen "orrcsepp függőségem" miatt,kilyukadt az orrsövényem,mert úgy elvéknyitotta a nyálkahártyát.Nem voltam akkor terhes,mondjuk ez nem változtat semmin.

Először csak egy icipici fekete pontot láttam belül,aztán nagyobbodott,végül kb egy nagyobb borsószemnyi lyuk lett rajta,ami azóta is ott van,és ott is marad örökre sajnos,nem tudnak vele mit csinálni.....de szörnyű volt a sok orvoshoz menni,mert volt olyan,aki azt kérdezte,hogy kokainozok-e????Mondom tessék????? (mert állitólag azoknak szokott kilyukadni)

azóta soha többet nem használok orrcseppet,csak ha nagyon muszáj,és akkor is max 4-5napig.

Ezzel persze nem ijesztgetni akarlak,csak leirtam hogy sajnos igy is lehet járni,de ez a ritkább eset gondolom.

2014. dec. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
65%
Én augusztus vége óta használok orrsprayt, a parlagfű-allergiám miatt kellett elkezdenem, azóta pedig hozzászoktam, próbálok leszokni. Egyébként 32 hetes terhes vagyok. Az én dokim egyetlen orrsprayt enged használni, a Rhinospray Plus-t, a 12. héttől már veszélytelen, az első trimeszterben azonban azt sem szabad. Szerinem durva, higy Nasivint használsz, az egyik legerősebb orrspray. Én nem merném.
2014. dec. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Nekem is kb végig be volt dugulva, tudom, hogy milyen szörnyű, már volt, hogy szédültem az "oxigénhiánytól", de a gyermekedért ki kell bírni, ne kockáztass!

Én borsmenta illóolajat kentem az orrom alá, egy rövid ideig segített, de tényleg csak addig, míg fellélegzik az ember...

Amúgy a patikus azt mondta, hogy méhösszehúzódást okozhat az orrcsepp.

2014. dec. 2. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Az én picurom egy olyan rendellenességgel született, amit "pillanatnyi vérellátási zavar" okoz, ez pont a 4-5. héten alakul ki és én pont akkor használtam nasivint, aminek ugye érszűkítő hatása van... Soha senki nem fogja megmondani és bebizonyítani, hogy ettől volt e, de bennem a mai napig itt a kérdőjel és az önvád.

Remélem nálatok minden rendben lesz, de tény, hogy ennek nem most kellett volna eszedbe jutnia.

2014. dec. 2. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!