Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Sclerosis-os betegek, vagy...

Sclerosis-os betegek, vagy hozzátartozók tapasztalatai erdekelnének. Milyen gyorsan romlik, ha romlik az életminőség? Hány évesen diagnosztizálták?

Figyelt kérdés

#sclerosos multiplex
2017. márc. 31. 14:05
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nálam 14 évesen diagnosztizálták. Akkor szédültem, hánytam, nem tudtam lábraállni, kettőt láttam, és ha oldalra néztem "rángatózott" a szemem, meg rengeteget aludtam. Mikor 3 nap után se tudták hogy mi bajom, pár nap ki is esett mert egyszerűen nem tudtam ébren maradni. Nekem annyi bajom maradt hogy a bal szememen még mindig maradt egy kis nystagmus(az a rángatózás), de csak olyan mértékben, hogy én észre sem veszem csak a doktor mondja mikor vizsgál. Ez négy éve volt. Akkor azt mondta a doki hogy eléggé "szerencsés" vagyok mert lehetne sokkal rosszabb is, meg azt hogy lehet ennyi volt a betegségből, de bármikor előjöhet. 3 góccal kezdtem, már 11 van. De egyiksem aktív, ezért azt mondták nem kisérleteznek hogy szteroidot adnak, mert lehet hogy csak "megbolygatnák". N20
2017. máj. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2017. máj. 22. 15:07
 3/3 anonim ***** válasza:

Eleinte észre sem veszed a romlást, mert helyrejön pár hét vagy hónap alatt.

Jó eséllyel a járás és a mozgáskoordináció zavarai (kéz és ujjhasználat, vizelettartási, széklettel kapcsolatos problémák jellemzőek - utóbbiak nem azonnal, csak amikor előrehalad az állapota).

Léteznek erről szakmai fórumok [link] kukkantsd meg.

Gyorsaságről ökölszabály: EDSS skálán 2 évente 0.5-öt romlik a nagy átlag (Krutzke felmérése alapján az amerikai hadseregen szerzett érték).

2017. máj. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!