Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Honnan tudhatom, hogy súlyos-e...

Honnan tudhatom, hogy súlyos-e a cukorbetegségem? Illetve mikor van szükség amputációra?

Figyelt kérdés
Az utóbbi hónapokban fura barna foltok jelentek meg a nyakamon,amellyel nem is nagyon foglalkoztam.Viszont az utóbbi pár hétben az alábbi tünetek jelentkeztek: szomjúságérzet,fáradtság,homályos látás,koordinációs problémák,ezek mind-mind cukorbetegségre utalnak.Interneten utánanéztem és sikerült róla megbizonyosodnom.Ráadásul túlsúlyos is vagyok,na meg semmit sem mozgok.A családban nincs cukorbajos,csak a tesómnak és az apámnak magas a cukra,de csak minimálisan,tünetmentes náluk a dolog és nem szorul kezelésre egyikőjük sem.Orvosnál nem voltam,de biztos vagyok benne,hogy közel sem vagyok egészséges.Az utóbbi pár hétben már kezdett elszíneződni a lábam,és sokszor zsibbad.Ugyanolyan foltok/csíkok vannak rajta,mint amelyek a nyakamon is,csak ezek sokkal érdesebbek.A szemem fehérje néha elvörösödik,és félek,hogy megvakulok.Egy kis biológia: cukorbetegeknél a sok felesleges cukor lerakódik az erekben,melyek gátolják a vérellátást,ezáltal nem jut elég vér bizonyos testrészekbe.(Nem rosszra gondolni).Biológia off.Tehát,az lenne a kérdésem,hogy mikortól számít súlyosnak a cukorbetegség? És mikortól hal/üszkösödik el annyira a vétag,hogy le kelljen vágni? Fontos lenne nagyon.Köszönöm a válaszokat.(15l)
2017. ápr. 5. 17:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

A cukorbetegséggel hosszú, teljes életet lehet élni, HA (!) kezelve van.

A kezelés részei:

1, Orvos!!!!!!!

2, Sport !!!! rendszeresen, heti 4 alkalommal. Csökkenti az inzulinszintet, azaz karbantart, és nem vagy kevesebb gyógyszer kell majd.

3, A diagnózis függvényében étrend.


Élhetsz 100 évig, ha figyelsz ezekre. Menj orvoshoz! Sürgősen.

2017. ápr. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Ki mondta,hogy ki akarok belőle gyógyulni? A kérdésre válaszolj,he. :D
2017. ápr. 5. 17:44
 3/18 anonim ***** válasza:
Messze vagy te az amputációtól, és a megvakulástól Inkább foglald el magad valamivel. Hasznos lehet a torna, meg a tanulás. Sajnos nem tudok jobb tippet adni, annyira kislányos az írásod. Csapongsz, ahogy illik. Szerintem is egy egészséges kislány vagy.
2017. ápr. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Hármas válaszoló,hogy lennék egészséges? Sok a sz.rullétem,és még mindig nem kaptam NORMÁLIS választ a KÉRDÉSRE.Nem tanácsokat kértem,de azért kösz.
2017. ápr. 5. 17:54
 5/18 anonim ***** válasza:
Indulj meg a haziorvosodhoz. Az amputacio allapotaba nem par het alatt fogsz eljutni, de ha nem kezeled es arra hivatkozol, h a csaladban senkit nem kezelnek, akkor porul jarhatsz, es nem csak amputaciora gondolok.
2017. ápr. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Én nem hivatkoztam semmire sem,csak közöltem a tényeket.Viszont nem megyek orvoshoz,nem akarom,hogy megváltoztassa az életvitelemet,a napi rutinomat és az étkezésemet.
2017. ápr. 5. 18:08
 7/18 anonim ***** válasza:
Hat jo, a te eleted, de azert ne lepodj meg, ha majd 30 evsen sirnak a koporsod felett
2017. ápr. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Senki nem fog sírni,mindenkinek jobb lesz.
2017. ápr. 5. 18:15
 9/18 anonim ***** válasza:
Az már rossz, ha a nyakad barnul. Azt fogják amputálni.
2017. ápr. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Lehet inkabb pszichologusnal kene kezdened
2017. ápr. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!