Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » SOS ez mi lehet? Egyszerű...

SOS ez mi lehet? Egyszerű vírus vagy forduljak orvoshoz?

Figyelt kérdés

Már majdnem egy hete megy a hasam és ez nagyon zavaró. Ha jól emlékszem múlt pénteken kezdődött, mivel szombaton programom volt így bekaptam pár szem széntablettát ami nagyjából egy napig hatott is. Aztán diétázni akartam de a húsvét miatt nem jött össze, bár nem ment olyan erősen a hasam hogy nem tudjunk rokonokhoz menni, de azért nem is volt normális a széklet és görcsölt a hasam is. Ráfogtam hogy a húsvéti ételek miatt, próbáltam is kevesebbet enni. Szerda reggel megint vettem be széntablettát az iskola miatt, az mostanáig kitartott, csak egyhe puffadást és kis hasfájást éreztem egy idő után, viszont most megint visszatért a görcsös hasmenés, délután óta már 2-3 szor. Azon gondolkodom hogy lehet a kávé miatt amit délben ittam (azt hittem már rendbejöttem, ezért kíséreltem meg), viszont nem tudok róla hogy laktózérzékeny lennék.

Holnap megyek háziorvoshoz, de mindig ugyanazt szokta felírni (kiskorom óta hasmenéses vagyok, nagyon érzékeny a gyomrom, már akkor is fáj és megy ha ideges vagyok), tavaly óta sűrűn megy a hasam, szinte 1-2 havonta előjön nagyobb dogák vagy események előtt 1-2 napig, vagy esetleg fűszeres ételeknél. Vírusok is okozták már, nem csak az eddig felsoroltak, és ugyanígy ment és görcsölt a hasam. A háziorvos mindig ugyanazt mondta, probiotikum és diéta, de előbb-utóbb újra felbukkant ez. (IBSZ-re gyanakszom, nem tudom ezt ki lehet-e vizsgáltatni, de ha jól tudom nincs is rá gyógymód).

Egyébként szerintem ez most vírus lesz mert nincs stresszes időszakom és már majdnem egy hete tart. Arról nem beszélve hogy mióta nekem elkezdődött ezalatt az egy hét alatt mindenkin "végigment" a családban ez a hasmenés, és most hogy mindenkinél elmúlt, mintha visszatért volna hozzám.

Szerintetek ez megint csak egy vírus, szedjek probiotikumot és ne foglalkozzak vele? Vagy menjek el egy rendes orvoshoz aki foglalkozik is ezzel komolyabban?



2017. ápr. 20. 18:22
 1/4 A kérdező kommentje:

Még valami, ugye 17 évesen nem valószínű hogy vastagbélrák legyen? Pár hónapja halt meg a nagybátyjám ebben, viszonylag fiatalon és most eszembe jutott.

De nekem mindig is gondom volt a gyomrommal, nem most jelentkezett először. Azért sűrűbbek a hasmenések tavaly óta, mert nagyon stresszes lett az életem akármennyire is próbálom ezt kizárni, aludni és az étkezésemre figyelni kevésbé tudok már, de nemsokára elmúlik ez az időszak is.

A székletem nem véres, egyhe külső aranyerem van pár éve, de az csak a sok hasmenéstől.

Viszont megijedtem ahogy a tüneteit olvastam, bár nálam nincs súlyvesztés és teltségérzet, de a hasmenés és görcsök gyakoriak. Nyugtassatok meg hogy csak beképzelem:(

2017. ápr. 20. 19:37
 2/4 tip top ***** válasza:

gyógynövényből tea,szirup hatásosabb mint a gyógyszer

tapasztalat

2017. ápr. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

ezt is te írtad ki

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__betegsegek__8556391..


ha ennyire rossz járj utána, ez nem állapot

2017. ápr. 21. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia! Én elmennék a helyedben gasztroenterológushoz. Gluténérzékeny nem lehetsz?
2017. ápr. 21. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!