Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szinte mindentől megy a...

Szinte mindentől megy a hasam. Miért ilyen érzékeny a gyomrom?

Figyelt kérdés

Ez a probléma nem most jött elő, kiskorom óta hasmenős vagyok gyógyszertől, zsíros ételektől, (másféle ételektő is), idegességtől, arról nem is beszélve hogy minden létező vírust és baktériumot el szoktam kapni a hányás-hasmenős szezonokban bármennyire vigyázok és szedem a vitaminokat.

Most is három napja nagyon fáj és elég durván megy a hasam, pedig próbálok sokat inni és keveset enni. Nem tudom mitől, talán a szerdai süteményektől amikből sokat ettem és már nem esett jól, vagy mert szerdán hagytam abba egy erős gyulladáscsökkentő antibiotikum szedését aminek gyakori mellékhatása a hányinger, hasmenés.

A háziorvosom nem mond erre semmit, mindig csak "vírus" vagy "baktérium", és közli hogy vigyázzak a szervezetemre. Allergiás elvileg semmire nem vagyok, bár már évek óta nem csináltam meg azt a tesztet.

Mitől ilyen érzékeny a gyomrom és mit tehetnék ellene?

17/l



2017. ápr. 16. 12:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Próbáltad már a Normaflore port? Érdemes lenne egy 10 napos kúrát tartanod belőle (egy doboz). Valószínűleg a bélflóráiddal van gond, és ezért megy mindentől a hasad, és ez helyre szokta tenni őket. Egy próbát megér mindenképp.
2017. ápr. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Próbáltál már egészségesen étkezni? Rostban gazdag ételeket enni, kerülve a finomított szemeteket? Naponta mennyi zöldséget és gyümölcsöt eszel?

Próbálj otthon készített gyümölcsleveket inni.

2017. ápr. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Első köszönöm a tippet, megpróbálom majd:)


Próbálok a lehető legegészségesebben étkezni, gyümölcsöt rengeteget eszek, de igyekezni fogok több zöldséget és rostban gazdag ételt is fogyasztani.

Csak az a gond hogy nem vagyunk valami gazdagok és így nem engedhetjük meg magunknak hogy csak egészségeset együnk, ráadásul a szüleim szeretik a zsíros ételeket:/

2017. ápr. 16. 12:59
 4/6 szamo77db ***** válasza:
Nincs véletlenül irritábilis bél szindrómád?
2017. ápr. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Őszintén? Fogalmam sincs, a háziorvos nem mondott semmi konkrétat, és nem is mondta hogy szükséges lenne kivizsgálás.
2017. ápr. 16. 14:29
 6/6 anonim ***** válasza:
A pénz sosem lehet kifogás. Az egész családom vegetáriánus, nagyon olcsón étkezünk, több bélprobléma is helyrejött...
2017. ápr. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!