Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehet agyvérzésem volt? Vagy...

Lehet agyvérzésem volt? Vagy csak pánik roham? Edzés után tört rám tegnap, a számat sem láttam teljesen szimmetrikusnak, de idővel elmúlt. Ma is rosszúl lettem lettem. Nem kaptam levegőt, úgy éreztem meg fogok halni, elájulok, szédültem.28f

Figyelt kérdés

Előre bocsájtom, hogy hosszú lesz. AMit rólam tudni kell, hogy asperger szindrómás autista vagyok, a spektrum szélén.

Kb egy évvel ezelött kezdődtek ezek a tünetek. Akkoriban edzettem intenzíven. fél éve csináltam hogy a nulláról minden második nap futottam 10-15 kilómétert, és 35 kilógrammos súlyzókkal edzettem a testem.

egyik ilyen edzés után, nagyon megszédültem miután leraktam a súlyzókat. Nem törődtem vele túlságosan, és hazaindultam. Ahogy haladtam a villamossal, egyre rosszabbúl lettem. úgy éreztem mintha leesett volna a cukrom, de hiába ettem szőlőcukrot, nem javúlt a helyzet. A végén leszálltam, és bementem a plázába. Ott úgy éreztem, most meg fogok halni, el fogok ájulni, nehezen kaptam levegőt.

Taxit hívtam és azzal mentem haza. Nem maradt abba, napi szinten jöttek ezek a tünetek. vérképet csinált háziorvos, amiben nagyon enyhe vashiány volt, más rossz nem. EKG volt, amiben emelkedett pulzus volt és magas vérnyomás 145/90. Ezen kívül csináltattam egy EEG-t ami szintén tiszta volt, és 2 neurologus látott, akik akkor nem találtak semmit. Még szemészeten voltam ahol megnézték a szemem, szemfenék vizsgálat.


elküldtek a pszichiátriára, ahol megmondták hogy pánik beteg vagyok. Kaptam rivotrilt, ami megnyugtatott, és elkezdtem SSRI-vel kezelni. A probléma itt jelentkezett. 1 évig kezeltek, az év alatt 5 féle ssri és dopamin visszavétel gátolt próbáltak ki rajtam, de rosszabbúl voltam tőlük mint nélkülük. Nem segítettek semmit. Rengeteget híztam tőlük. Abbahagytam, de a rivotrilt el akarta venni az orvos, pedig az volt az egyetlen amitől meg tudtam kicsit nyugodni. akkor 3x 0.5 mg naponta. Elmentem a háziorvosomhoz, és felirattam valamit a vérnyomásomra. azóta jobban lettem kicsit cseppet -sosem voltam tünetmentes egy napig sem-, és elkezdtem edzeni újra, ezúttal kicsi súlyokkal. 10 kg os súlyzókkal. A rivotrilt visszavettem nai 1,5 re, reggel fél, este 1 szem. azonban tegnap ismét rosszúl lettem.


huszas sorozatokat csináltam koncentrált bicepszre, és gondoltam csinálok plusz egy sorozatot. Ekkor lettem rosszúl. A jobb karomra csináltam a plusz sorozatot, és érezte a végén, hogy megszédülök és nem kapok levegőt, stb.... kicsit gyorsan csináltam meg a 20-at. Akkor néztem a tükörbe, és azt vettem észre, hogy a jobb szám mintha lejebb lenne mint a bal valamennyivel amikor mosolyogtam. csináltam pár tesztet, de mást nem észleltem, csak ezt, meg a feszültséget a tarkó illetve csukja izmaim tályékán. Vérnyomásom 128 volt. nem magas. ez tegnap nehezen elmúlt, és azt hittem nincs baj. egész jól voltam ma reggel, viszont délután amikor a kocsimban elmentem a dolgomra, kezdtem rosszúl lenni. kezdtem érezni ezt a feszültséget, ezt hogy elájulok, nehezen kapok levegőt dolgot. amikor odaértem az úticélomhoz, biztos voltam benne hogy meg fogok halni. feszültség volt bennem, ájulás érzés, légszomj és a kezem is hideg volt. megnéztem a tükörben a mosolyom és megint úgy láttam mintha nem lenne teljesen szimmetrikus. bevettem egy fél rivotrilt, attl kicsit megnyugodtam, hazajöttem, és itthon megnyugodtam, azonban most is, ahogy írom a sorokat érzem a tarkmban a feszültséget.

vérnyomásom: 124/77/77 most.

mi lehet a bajom? Lehet mégis agyvérzés? Ettől félek a legjobban, de mindenki tojik rá, mindenki a pánikot mondja, holott az arra irányuló gyógyszerek semmit nem hatottak.

Apámnak volt agyvérzése, pár éve, és ő neki is az volt a baja hogy gyengének érezte magát, és nem tudott rendesen beszélni, dadogott... meg az autó vezetésben volt hogy neki ment a patkának, a falnak, ilyenek...


én rettegek hogy agyvérzésem volt, és nagon félek a haláltól. Szerintetek mi lehet a bajom? A háziorvosom magas ívből szarik rá, úgy diagnosztizálta azt hogy szichés eredetü, hogy telefonban anyukám elmondta neki mi van, még a vérkép elött már dilidokihoz küldött....


összegyüjtöttem egy kis pénzt, amit nem tudom hogy költsek e egy magán szívultrahangra és egy koponya CT-re.


ui: A pszichiáter leszarta az autista diagnózisomat, mondván ő nem lát semmi ilyet, max autisztikus tüneteket... amúgy ellenséges volt, és durva. Többszor a pofámra vágta az ajtót, ez is közre játszott abban hogy ott hagytam.


2017. ápr. 25. 20:21
 1/2 anonim válasza:
Én évekig küzdöttem pánikbetegséggel. Már az attól való gondolat is ki tudott nálam egy-egy rohamot váltani. Egy időben agoraphobiám is volt. Nem akartam, hogy gyógyszeresen kezeljenek, magam akartam ezen felülkerekedni. Nagyon nehéz, de ha vannak melletted megbízható emberek, évek alatt, de helyre jöhetsz. Biztosíhatlak, hogy nem volt agyvérzésed. A pánikbetegséggel együttjárt nekem is, hogy minden számomra fura testi dologra azt hittem nagy baj van, meg fogok halni. A halálfélelem a pánikbetegséggel sajnos együtt jár. Nekem éjjel jött elő, rendszeresen, rémálmokkal... volt, hohy annyira élethű volt, hogy kiugrottam az ágyból és futottam... alig kaptam levegőt. Ilyenkor tudatosítanod kell magadban, hogy nem vagy beteg, csak a félelem "játszik" Veled! Mesélj a félelmeidről másoknak, ha kell sírd ki magad, ne szégyelld! Megkönnyebbülsz!! Tudom, milyen rossz, kitartást kívánok, remélem tudtam egy kis lelket beléd önteni!!!
2017. ápr. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, meg tudtál nyugtatni valamennyire. Holnap egy CT-re elmegyek. nem drága, natív, de akkor is ha valami agyvérzős dolog lenne kimutatná. remélem negatív lesz a lelet és megnyugodhatok.
2017. ápr. 26. 18:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!