Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi emelheti meg a vércukrom...

Mi emelheti meg a vércukrom ennyire?

Figyelt kérdés
Egyes típusú cukorbeteg vagyok, még az "első fázisban" inzulin kezelés szempontjából, tehát csak pár hónapja derült ki hogy cukros vagyok és még analóg inzulint kapok, de már többször megfigyeltem és próbáltam rájönni , hogy pl mi csökkenti és mi növeli (magas GI-s CH-n kívül) a cukromat, de valamit nem értek. Ma is mikor felkeltem, magas volt, tegnap este lefekvés előtt jó volt, beadtam rá az éjjeli adagot, és reggel még magasabb volt...oké, beadtam rá 1-2 egységgel többet mint ami elő van írva a reggelire, nem is ettem semmit azóta, de még magasabb volt a cukrom másfél óra elteltével, sokkal magasabb. Mi a fenétől nőhet meg ennyire??? ha nem eszek semmilyen ch-t, sőt jelen esetben semmit.

2017. máj. 2. 09:01
 1/2 anonim ***** válasza:
Akàr az is lehet, hogy éjjel leesett a cukrod, és utàna a szervezet felpumpálja magának.
2017. máj. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Lehet, az amit az elozo kommentelo irt, hogy leesett a vercukrod, es nem keltett fel teged. Amikor nekem leesik a vercukrom, akkor automatikusan felkelek miatta. Igazabol ugy tudnad eldonteni hogy mi is a baj, ha este felkelnel, ugy ejfel vagy hajnali 1 2 kornyeken es ramernel. Ha par honapja derult ki, akkor nemhinnem, hogy inzulin pumpat hasznalsz. És ha adsz inzuling muszaly enned. Olyan nincs hogy nem eszel es beadod, mert akar hiszed akar nem az is megemeli a vercukrod. Az semmi johoz nem vezet, hogy adod magadnak az inzulint es semmit nem eszel hozza, lehet hogy egyszeruen nem veszed eszre, ha leesik a vercukrod, es utanna az lokheti fel olyan magasra.

16/L

2017. jún. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!