Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Tályog, furunkulus, carbunkulu...

Tályog, furunkulus, carbunkulus penicillin hatóanyagú antibiotikummal?

Figyelt kérdés

Hétfőn kaptam ezt a gyógyszert a bőrgyógyászomtól, a fenekem és a derekam találkozásánál alakult ki a gyulladás. Nincs külön pukli,csak nagyon fáj, piros,és megkeményedett a bőr. Egy hét után kell visszamennem kontrollra. Van akinek már antibiotikum+katranyos kenőcs kombinaciotol rendbejott ilyesmi,vagy mindenképp készüljek a vágásra?

Pont 2 hét múlva utaznék el,és nagyon félek,hogy addigra nem jön rendbe... :'(


24/L



2017. máj. 17. 17:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát én már sokszor megjártam ezt a kört(3-4 alkalommal tuti vágtak már). Legutóbb mikor kijött esténként tettem a gyulladásra betadinos fedőkötést és gyönyörűen lehúzta a gyulladást alig egy hét alatt.

Ha nem olyan nagy akkor próbáld meg ezt, de erre felesleges gyógyszert szedni, mert nem fog használni.


Viszont, ha nagyon nagy és már mindenhogy fáj, mert úgy megérett a gyulladás, akkor jobb lenne felvágni. Ha nem fogsz fürdeni csak elutazol valahova, akkor még ez is beleférhet. A szálláson reggel-este kizuhanyoztatod a sebet és teszel rá kötést.


Érdemes lenne majd megműteni. Igaz, hogy kb 20-30% esély van a kiújulásra, de legalább megpróbáltad. Ja és a műtét után 2-3 hónapig fog gyógyulni a seb és kell majd az elején menni betegszabira is.

2017. máj. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igazából csak városnézős program lenne,csak félek,hogy addigra sem bírok majd ülni a repülőn.. :'D még reménykedek azért... :(
2017. máj. 17. 19:48
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha felvágják sokkal jobb lesz. Nekem elhiheted :)
2017. máj. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 szamo77db ***** válasza:
Lássa orvos. Nem tudok jobbat!
2017. máj. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Elmentem sebészetre, felvágták, hat maga a vágás nem fájt,csak minden más... beraktak egy csövet,kötözésre kell járni... :( remélem már jobb lesz.
2017. máj. 18. 13:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!