Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hova forduljak a tüneteimmel,...

Hova forduljak a tüneteimmel, ahol ki is vizsgálnak rendesen?

Figyelt kérdés

(aki csak azt tudja írni, hogy fú de undorító, az inkább ne olvasson tovább)

Tüneteim: sűrű, áttetsző nyálkás letapadás a torkomban. Fogmosáskor szoktam vele szenvedni hogy "felhozzam", de percekig elszenvedek vele és még így is előfordul, hogy nem tudok elaludni miatta,bármilyen fáradt is vagyok. Sokszor aggodalmaskodok ez miatt. Csináltattam allergia tesztet, negatív lett. Néztem pajzsmirigyet is, az is negatív a hormon és az UH is. Háziorvosom úgy érzem félvállról veszi a dolgot, sehova nem küldött tovább, ezeket is én kértem. Ahogyan azt is, hogy adjon beutalót a fül-orr gégészetre, de ott sem jártam sikerrel. Vagyis a vizsgálatok nem mutattak ki semmit, szerinte minden tökéletes, csak be akarom magyarázni magamnak a betegséget. Majd egy mosoly kíséretében azt mondta menjek többet a hegyekbe pihenni, és elköszöntünk. Nem értem, hogy miért nem küldenek kivizsgálásokra és hogy lehet hogy nem kísérleteznek rájönni a problémámra, amikor azt rengeteg minden okozhatja. Egyértelműen nem beképzelt betegség, hiszen akkor nem lenne váladék. Napközben is olyan hangokat adok ki sokszor, mint aki horkol egyet, mert annyira zavar a váladék, hogy így próbálom lenyelni. Szerintetek hová forduljak??? Én a háziorvosomat már nagyon megelégeltem, sosem figyelt oda eléggé, ami egy nátha esetén még nem olyan szörnyű, de most nagyobb a probléma. Ide nem a cataflamot kell felírni meg adni egy igazolást, valószínűleg ez a probléma.



2017. máj. 19. 19:21
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Azt hozzátenném, hogy nem iszom alkoholt egyáltalán, nem dohányzom.
2017. máj. 19. 19:25
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Menj el egy tudoszuresre is esetleg. Lehet, hogy a nyak onnan jon.
2017. máj. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy pl. nem arcüreg? Sokszor a torokváladék lehet arcüreg eredetű.

Lehet háziorvost kellene váltanod.

A régi háziorvosom mellben lévő csomó miatt nagy unottan adott beutalót uh-ra, ahová jó egy hónapot kellett várnom (végül is nincs bajom), azóta váltottam orvost, és a mostani doki meg el tudott küldeni sürgősségivel uh-ra (pajzsmirigy). Szóval van különbség orvos és orvos között. Én utána érdeklődtem, hogy ki a legnormálisabb, és hozzá jelentkeztem át.

2017. máj. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Egy éve voltam kb, akkor rendben volt.
2017. máj. 19. 19:36
 5/14 A kérdező kommentje:
Kisebb város a miénk, sajnos nem sok választási lehetőség van, ő tűnt a legjobb választásnak annak idején, de lehet érik a váltás tényleg. Ha arcüreg lenne, akkor annak más tünete is lenne, nem? Pl orrfolyás vagy hőemelkedés?
2017. máj. 19. 19:39
 6/14 anonim ***** válasza:

Nekem a keresztanyukámnak van nagyon régóta tünete, kb. már a '90-es évektől, rettenetesen krákog néha, és sok slejm jön fel neki, pedig ő sem dohányzott.

Valamilyen tüdőbetegsége van, nem emlékszem pontosan, de ne ijedj meg, mint írtam, már nagyon régóta megvan neki, és még él. :)

2017. máj. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Igen, én is lehet, hogy együtt tudnék vele élni, de szööörnyen kínosnak érzem ezt a horkoló hangot, fiatal nő létemre. A másik pedig, hogy éjszakánként sokszor nem tudok elaludni, mert nagyon zavar. Van hogy mire nagy nehezen elaludnék, pár mp után felijedek... Ijesztő :(
2017. máj. 19. 19:41
 8/14 anonim ***** válasza:

Arcüreg nem feltétlenül jár tünettel, legalábbis nálam nem. Télen sokat voltam megfázva, és sokat fújtam az orrom, de után látszólag semmi bajom nem volt. Aztán amikor bejött a jó idő, minden előzmény nélkül olyan cuccok jöttek ki az arcüregemből, amiről nem is tudtam, hogy ott van.

De ettől függetlenül még lehet tüdőről is, mint ahogy írtam.

2017. máj. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nem tudom eldönteni azt sem, hogy ez a váladék "felszívás" fentről jön, vagy lentről. Párom is ezen hűledezik, hogy hogy lehet az, hogy ezt nem tudom eldönteni... :/ De néha így, néha úgy érzem, nem vagyok benne biztos.
2017. máj. 19. 20:10
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem értem, Budapesten nem beutaló köteles a Fül-orr-gége. Pedig oda tartozik a panaszod.
2017. máj. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!