Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Gyomorsavat érezhetem a...

Gyomorsavat érezhetem a torkomban?

Figyelt kérdés

A gyomrom nem fáj, nem ég, a torkomban érzek égető érzést, evés után pár napja.

Régen a tej segített most nem. Már megőrülök néha. Valaki? :/


2017. máj. 22. 10:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, lehet gyomorsav. Én repce mézet hasznlok, csökkenti a savképződést. De ne bolti mézet vegyél, hanem megbízható méhésztől! Remélem neked is segít a repce méz.

Minden jót!

2017. máj. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Tipikus refluxos tünet. Nekem anno a cukrozatlan aloe vera lé segített, nekem stressztől volt ilyen.
2017. máj. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Az a baj, hogy rákerestem és azt irta refluxnál fájó gyomor/gyomorszáj, azzal nincs semmi gond.

Inkább telítettség érzete evés után nagyon hamar és sokáig, mintha degeszre ettem volna magam / puffadás.

a sav meg inkább csak a torkomban érzem :(

2017. máj. 22. 10:56
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha csak a torkodban érzed, akkor is lehet reflux, ki kellene vizsgáltatni.

Igyál Salvus vizet, vagy Peridot vizet, és didsétázz, kerüld a savat okozó ételeket, zsíros és fűszeres dolgokat, édességet, cigi is árt ha cigizel és vizsgáltasd ki magad.

2017. máj. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem dohányzom, tegnap épp egy pár szál újhagyma után éreztem, reggelre elmúlt de reggeli után újra kezdődött.

Köszönöm a tanácsokat :)

2017. máj. 22. 17:00
 6/10 anonim ***** válasza:
Sőt még köhögtetsz is anélkül, hogy bármilyen más tünet lenne és nem biztos, hogy az orvosok azonnal a gyomorsavra tippelnek. Szegcsont mögötti rosszabb másabb érzés is lehet a gyomorsav tünete és még sok más.
2017. jún. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Vettem egy 24 órás étkezés előtti gyomorsav termelődését gátló bogyót és segített. Azóta ha 2* kellett. :(
2017. jún. 28. 11:56
 8/10 A kérdező kommentje:
:) * teló
2017. jún. 28. 11:56
 9/10 anonim ***** válasza:

Az újhagyma könnyen csinál gyomorsavat, párom alapból nem hajlamos rá, de hagyma esetén előfordulnak nála is gondok.

A bogyó pedig nem igazán jó megoldás. Elnyomja a tüneteket, de hosszú távon több kárt csinál, mint hasznot. Bővebben nem tudom kifejteni, amíg nem tudom, hogy sima antiacidum (mint amilyen a szódabikarbóna) vagy protonpumpa-gátló gyógyszerről van szó.

2017. jún. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Előzőhöz kiegészítés: persze nem kétlem, hogy van, akinek muszáj ilyet szednie, de szerintem ez legyen a végső megoldás, ha folyamatos szedésre gondolsz.
2017. jún. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!