Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehetek e gluténérzékeny?

Lehetek e gluténérzékeny?

Figyelt kérdés
Amíg zabpelyhet ettem állandóan wc-re jártam.Reggel,a suliban,délután meg este is mentem nagywc-re.Napi 3-4-5 alkalom.Amikor szerencsém volt,elég volt napi 2x.De állandóan fájt a hasam,puffadtam.Fél évig ez ment.Amikor abbahagytam a zabpehely evését,egyik napról a másikra elmúlott ez az egész.Már 7 hete nem volt semmi ilyen.De vasárnap ettem egy diós kalácsot és hétfőn rámjött az iskolában a hasmenés és aznap 3x kellett nagywc-re mennem.Szoktam enni süteményeket,pékárut,kenyeret de azzal nincs problémám.

2017. máj. 24. 10:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Mit szólnál ahoz az ötlethez, hogy kivizsgáltasd magad? Nem túl komplikált.
2017. máj. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Lehetséges hogy nem mind, hanem egy vagy többféle gabonára vagy érzékeny. Jelen esetben a zab.

Teszteld magad: mi történik ha eszel, és mi ha nem. És próbálgasd ki.

Ha rájössz, hogy probléma van valamivel, akkor fordulj orvoshoz.

Az meg hogy menj el kivizsgáltatni magad...amikor én ilyennel a házi orvosomhoz fordultam, csak nézett, hogy Mit akarok én, mit várok.... mindegy, csak tapasztalat.

2017. máj. 25. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Annyira nem akarok tesztelgetni,nehogy a végén még befossak az iskolában.De ha laktózérkeny lennék,akkor pl a mákos rétestől vahy a kenyértől is hasmenésem lenne,nem?
2017. máj. 25. 00:39
 4/5 A kérdező kommentje:
*gluténérzékeny
2017. máj. 25. 00:40
 5/5 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Glutén a búzába, árpában és rozsban van. Zabban nincs, így elméletileg ehet belőle bármennyit az is akinek gluténintoleranciája van.

2017. jún. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!