Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Segítség, ezek alapján lehetek...

Segítség, ezek alapján lehetek gluténérzékeny?

Figyelt kérdés

már hónapok óta nyomozok az egy éve hirtelen, a semmiből feltűnő, szűnni nem akaró gyomorproblémám oka iránt. szűnni nem akaró bélgáz, gyomor/alhaskorgás az előbb említett tünet miatt, felfúvódás, levegőbuborékok a gyomorban, és sokszor székletproblémák.:/


elmentem gasztroenterológiára, a megoldás megtalálásának reményében, és végeztem egy ételtolerancia tesztet, és ezek az említésre méltóbb eredmények:

árpa 30

búza 53

zab 30

kukorica 39

gliadin 29

maláta 27

élesztő 55

kóladió 46

tehéntej 32


(határeset érték: 30-44 ; pozitív érték:>44)

ezek alapján nekem elsőre talán a glutén érzékenység jutott eszembe, viszont a gasztroenterológus nem mondott arról semmit, vagy legalábbis már nem emlékszek, mert akkor abban állapodtunk meg, hogy lejjebb veszek csak a búza és élesztő mennyiségből.

igaz ez javított valamennyit, de nem sokat, és most ráadásul még kezd is visszatérni minden tünet a régihez, szóval még mindig eléggé szenvedek a tünetektől, kezdenek visszatérni. ezért jutott eszembe, hogy lehet hogyha viszont teljesen gluténmentesre váltanék az segítene? szerintetek?



2016. okt. 18. 21:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Én a helyedben váltanék,mindenképpen.Elég ha 1 hétig bírod ezek nélkül.Ha jobban érzed magadat ez alatt az idő alatt akkor állj le vele egy életre.Nekem is hasonló problémám van.Én már egyáltalán nem fogyasztok gluténtartalmú élelmiszert.Hidd el,nem a a világ vége.Csak meg kell szokni.Olvass utána,egyébként sem egyészségesek ezek az ételek.Persze az is részmegoldás ha felkeresel egy másik orvost és kielemzi neked az eredményt.
2016. okt. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, az vagy-e, de miért nem próbálod ki a gluténmentes életmódot? Csatlakozom az elsőhöz, a szervezet nagyon hamar jelezni szokta, hogy jobb-e neki úgy.

Amúgy én gluténérzékenység nélkül elhagytam egypár éve a glutént (s szinte semmi gabonát nem eszem, de egy kupac egyéb megszorításom is van csak úgy, mert szerintem nekem az jó), igazán nem nagy ügy, bár sokak szerint az. A kenyérimádó párom is elhagyta évekre, semmi gondja nem volt vele neki sem, annyi gluténmentes étel van.


Lehet, hogy segítene, én mindenképpen megpróbálnám gluténmentesen.

2016. okt. 18. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Válts mentesre. De akk viszon elég sokmindent nem ehetsz még rozsból készült dolgokat sem. Tudtommal 6 hétig kell minimum ezt csinálni hogy javulás legyen. 1 hét kevés rá főleg ha lassan emésztel.
2016. okt. 18. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az a biztos, ha elmész egy tesztre, 5000 Ft, és akkor biztosra megtudod, hogy gluténérzékeny vagy-e.
2016. okt. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#3: nem 6 hét, akár 1-2 év is lehet, mire a sérült, gyulladt bélfal regenerálódik. Persze megfelelő étrend mellett.

Kérdező, a teszt pozitív, tehát érzékeny vagy a fenti élelmiszerekre. Én a helyedben bizony teljesen elhagynám mindet, a tejtermékeket is, mivel azok rátesznek egy lapáttal a gyulladásos folyamatokra.

Amúgy én sem eszem ezeket (többek között) egy éve, különféle autoimmun betegségek miatt. Meg lehet szokni kb. 1-2 hét alatt.

2016. okt. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Ikonstar ***** válasza:
Menj el egy rendes gasztroenterológushoz, aki nem ver át egy ilyen semmire se jó teszttel (nem volt olcsó, és semmire se jutottál vele, ugye). Ennek az eredményét felejtsd el. Bármire elkezdhetsz diétázni, de a glutén elhagyása előtt érdemes elvégeztetni egy cöliákia vizsgálatot (az diéta mellett már nem feltétlen ad valós eredményt). Nézethetsz allergiákat, laktózintoleranciát, fruktózproblémákat és még sok minden mást, de csak megfelelő tudású szakorvosokhoz menj.
2016. okt. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!