Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez melanoma lehet? Szerintetek...

Ez melanoma lehet? Szerintetek van rá esélyem?

Figyelt kérdés

Van egy anyajegyem a lábamon, már születésem óta. Elég nagy, többszínű, de szabályos alakú és határú, véleményem szerint mindig ugyanolyan volt, mint most. 18 éves vagyok.

A bőrgyógyásznál voltam egy éve bőrgombával, amikor is meglátta és azt mondta le kell szedni. A szüleim akkor nem engedték meg, mert az apámnak is van egy nagyon csúnya anyajegye, az övé veszélyesebb szerintem, de soha semmilyen gondja nem volt vele. Most 60 éves.

Akkor nem gondoltam mélyebben bele, gyorsan el is felejtettem, végül is mindig szerettem azt az anyajegyet és soha nem volt vele semmi baj, lényegében észre se vettem. Ma viszont megnéztem úgy véletlenül, és elfogott a félsz... Nem tudom mit kéne tennem, szerintetek?



2017. jún. 4. 23:32
1 2
 1/11 anonim válasza:
A melanoma elég "aljas" és nagyon hamar képes áttétet képezni. Ha a bőrgyógyász azt mondta le kell szedni, akkor mi az, hogy a szüleid nem engedik? Minél hamarabb menj vissza és szabadulj meg attól az anyajegytől!
2017. jún. 4. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem addig nem kell hozzányúlni, amíg nem indul növekedésnek. Évente figyelni kell. Ennyi. Nem kell egyből kés alá feküdni.
2017. jún. 4. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Évente figyelni?? Nagyon okos vagy..; és az szerinted megvéd? Nekem egyik év novemberében azt mondta a bőrgyógyász a vizsgálat után, hogy minden rendben van, de az egyiket majd jó lenne levenni - csak úgy mellékesen jegyezte meg-, következő év márciusában már rosszindulatú melanoma volt. Szerencse, hogy azonnal éreztem, hogy furcsa lett és levetettem. Amikor visszajött a patológiáról, hogy rosszindulatú, akkor az egész környezetét jó mélyen kivágták, és mindkét hónaljból nyirokcsomókat vettek ki. Szerencsére nem képzett áttétet, mert jó időben kaptuk el és nem mélységében próbált terjedni, hanem felületen.. Egy a lényeg; vetesse le!
2017. jún. 5. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem én találtam ki, nekem is bőrgyógyász mondta. Egyébként volt már "szerencsém" gyanús, kb 5 mm-es világosbarna foltot levetetni sebészeten. Csináltak egy rohadt nagy sebet, ami hónapokig nem gyógyult be rendesen (szétszakadt a varrat, folyamatosan vérzett, stb.), rengeteget szenvedtem vele. (Szövettan persze negatív lett.)

Tehát volt egy 5 mm-es tünetmentes kis folt, most van egy majdnem 3 centis ronda sötétbarna sebhely, ami ráadásul még rendszeresen fáj is és valószínűleg soha nem fog eltűnni.

Ezek után - gondolom érthető - a sebészettől én mindenkit csak eltanácsolni tudok.

2017. jún. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
meg kell nézni dermatoszkóppal, ha a bőrgyógyász azt mondja ajánlott leszedetni akkor le kell szedni, nem éri meg megvárni míg melanoma nem lesz, a melanoma nagyon csúnya betegség és ha már kialakult akkor nagy valószínűség mellet és nagy szenvedések között (csontáttét) belehalsz. Megéri?
2017. jún. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Bizony!!! Én szerencsés voltam, mert a mellkasomon csak egy szép nagy heg van.... a volt kollégámnak nem volt ilyen szerencséje; diagnosztizálták nála és 2 hét múlva teljesen lefogyva bele is halt! (nem játék) Nekem így, hogy sehol nem volt áttét is másfél évig két naponta nagyon durva injekciót kellett adnom, olyan mellékhatásokkal, amit nem kívánok senkinek!
2017. jún. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat, ma elmentem az orvoshoz, szeptemberben leveszik.
2017. jún. 6. 15:29
 8/11 anonim ***** válasza:
Milyen hely ez, ahol szeptemberig várnak egy gyanús anyajeggyel?
2017. júl. 2. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
8: Senki nem írta hogy gyanús. Egy békés, nyugalomban lévő anyajegyről van szó, úgyhogy semmi nem indokolja a sietséget.
2017. júl. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha elég nagy és többszínű nem hiszem, hogy ne lenne gyanús. Képről mondjuk könnyebb lenne. Amúgy milyen eszement szülők azok, akik NEM ENGEDIK leszedetni az anyajegyeket, amier a bőrgyógyász mondja hogy le kell? Hihetetlen, milyen emberek vannak. Kérdező, lehet apádon is melanoma növekszik jó ideje, de ha ne adj isten kiderül, nehogy kétségbe essen miatta.
2017. júl. 29. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!