Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mennyire rossz ez az érték?...

Mennyire rossz ez az érték? Mitől lehet?

Figyelt kérdés
15 éves lány vagyok. Nemrég voltam vérvételen és lett egy pár eltérésem , a leginkább rossz az a GPT (alat) lett 82-vel. (3-35 a normál) és a GOT (adat) ami 47 (3-35 között a normális) ezen kívül a koleszterin, a triglicerid, az általános vörös vérsejt térfogat lett magasabb valamivel, de nem olyan sokkal mint az első két dolog. A totál bilirubin, a vas, a transzferrin szaturáció, és a HDL- koleszterin pedig alacsonyabb lett. Megyek vele orvoshoz, de addig is nagyon izgulok. Ha valaki esetleg innen orvos vagyok ért hozzá, akkor meg tudja mondani, hogy mitől lehet és hogy mennyire rossz?!

2017. máj. 9. 20:37
 1/1 Ypszilon1980 ***** válasza:

Egyrészt, ha csináltatsz egy vérképet, akkor azt mindenképpen egy orvossal meg kell konzultálni. A neten, sőt már mobil alkalmazás is van, ahol leírnak mindent, hogy mi mit jelent.

A GPT és GOT általában a rossz táplálkozás miatt szokott magasabb lenni, vagy szedtél valamilyen gyógyszert nemrég.

Nekem egyszer a GPT volt a megengedett 5X-e, a doki majd kiugrott a zékből, hogy most mi lesz, aztán kiderült, hogy egy gyulladáscsökkentő gyógyszer miatt volt.

2017. máj. 9. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!