Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Valószínűleg alvási apnoém...

Valószínűleg alvási apnoém van, elveszik a jogosítványom? Mennyire veszik ezt komolyan?

Figyelt kérdés

Hónapokkal ezelőtt a barátnőm jelezte, hogy elég hangosan horkolok, néha akár 40 másodpercre sem veszek levegőt, majd egy nagyot és megint 30 akár 40 másodpercig semmi.

Általában nyugodtan, jól alszom.

Elmentem háziorvoshoz, fül-orr gégészetre utalt be, ahol ezeket írtak a papíromra:

alvási apnoé G4730

idült rhinitis J3100

idült pharyngitis J3120


Tudni kell, hogy kb 6 éve igen intenzíven dohányzom (20-25 szál/nap), nem sportolok, az évek alatt felszedtem 20 kilót, most 175 cm és 98kg vagyok. Mondanom sem kell, mindenhova kocsival járok, sőt, a munkám sem tudnám nélküle elvégezni, gyakorlatilag szinte munkanélküli lennék nélküle.

Egyébként semmi tünetét nem érzem, sőt, kifejezetten éber vagyok 24 órás munkák után is hazavezetek akár külföldről is. Csak ennyi jelenség van, hogy éjszaka alvás közben a 8 órából kb 1-2 órán keresztül nem összefüggően előjön ez, hogy nem veszek levegőt. Nem ébredek fel rá tudatosan, mozgolódom de nem emlékszem rá. Nem jártam még alva (tudtom szerint, meg a velem egy háztartásban élők biztosan észrevették volna) viszont a családban mondhatni szabályszerű, hogy minden férfi horkol.

Orrsövény ferdülésem van, gyakran vagyok náthás, nem tudom ez mennyiben befolyásolja.


A gégészetről a Honvéd kórház alvásdiagnosztikai osztályára küldtek, ahova viszonylag sokára kaptam időpontot, így addig még ha tehetek valamit a javulás érdekében, megteszem.

Ismerősök között van aki hasonlóban, de durva alvajárással fűszerezve átélte ugyanezt, el is vették a jogosítványát. Ő fogyással érte el, hogy elmúljanak a tünetek, így Én is erre gondoltam.


Nagyon tartok tőle, hogy bevonják a jogosítványom emiatt, kérlek titeket, ha van köztetek olyan, aki hasonlóban "szenved" vagy van erről tapasztalata, tanácsa, írjon egy kommentet, nagyon hálás lennék érte! Ha valamit kihagytam, kérdezzetek. Köszönöm!


23/F


2017. jún. 15. 21:58
 1/3 anonim ***** válasza:
A hatályos törvények szerint be kell vonni a jogsit. El kell menni magán alváslaborba. Ha ott leírják, hogy nincs akadálya a vezetésnek, akkor visszaadják a jogosítványt.
2017. jún. 15. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nem tudom mennyire hiszel a házi praktikákban,de van az Adenol csepp,én bár ennyire nem horkoltam,de segített sokat,azóta elmúlt.
2017. jún. 16. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
ha a cigit letennéd sokat segítene
2018. jan. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!