Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ultrahangon hibázhatnak?

Ultrahangon hibázhatnak?

Figyelt kérdés
sziasztok, pár napja az pár mm-es nem csomó inkább göb vagy felületi hibát vettem észre a herém felületén ( nem mellékhere!) ma elmentem ultrahangra ,de semmi nem látszódott a here teljesen homogén ,egy nagyon minimális víz cyszta a mellék herén. Tehát lehetséges az ,hogy ha netán ez rákos daganat lenne ,hogy nem látszik az ultrahangon? Illetve ha nem dagadnat tényleg csak néhány mm mi lehet ez?

2017. jún. 19. 18:22
 1/9 anonim ***** válasza:

A herén (belül) vagy a herezacskón van? Mert ha utóbbi, akkor inkább bőrgyógyászatra menj vele.

Vagy ha tényleg a herén, akkor urulógushoz/andrológushoz, az ha kell, meg is ultrahangozza újra. Több szem többet lát.

Nyilván hibázhatnak is, ezért ha aggódsz, érdemes lehet egy második szakvéleményt kérni.

2017. jún. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
a zacskón belül ,rajta a golyón ,de egyebkent ez csak rák lehet ? :S
2017. jún. 19. 19:05
 3/9 A kérdező kommentje:
holnap megyek urológushoz is ,de ez sztks rendelés nincs saját ultra hangja , ő oda küldött volna ahol ma voltam, meg szeretnék kérni egy tumor markeres vérvételt
2017. jún. 19. 19:06
 4/9 A kérdező kommentje:
az ultrahangot végző orvos azt mondta ,hogy ha rák akkor az át világíthatatlan és sötétpontként látszódnia kéne a képen
2017. jún. 19. 19:09
 5/9 anonim ***** válasza:

Mindenhol hibázhatnak, ezért ha aggódsz, akkor elmehetsz vele máshová, de egyébként teljesen igaz az amit mondott az előző orvosod.

A ciszta általában folyadéktartalmú, a daganat pedig szolid, tömör elváltozás, ultrahangon teljesen eltérő képet ad.

Alap differenciáldiagnosztika a ciszta-tumor elkülönítés, így jó eséllyel nincs tumorod.


Tumormarker egyébként még kevésbé megbízható, általában megerősítésre szolgál.

2017. jún. 22. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Miért megbízhatatlanok a tumormarkerek?
2017. jún. 22. 21:43
 7/9 anonim ***** válasza:

Azt nem mondtam, hogy megbízhatatlanok, de mondjuk ha valakinél fennáll a hererák gyanúja, akkor többet nyom a latba egy ultrahangos vizsgálat, mint a labor.

(Különben minden tumordiagnosztikához elég lenne egyszerűen vért venni.)


Tumormarkerek egy része csak később kezd el emelkedni, vagy akkor is emelkedhet amikor nincs jelen daganat, csak mondjuk gyulladás.

De ezt markere válogatja.


Általában szoktak azért nézni, mert megerősítheti a diagnózist, és utánkövetésre is hasznos.

2017. jún. 23. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
amugy közben magándokinál csináltattam labort HCG 1alatt , AFP 1,7 ezek bőven határérték alatt vannak, jövő héten még elmegyek egy másik dokihoz is ultrahangra ,hogy ő mit lát
2017. jún. 24. 00:06
 9/9 anonim ***** válasza:

Na, remek. :) Örülök.

Ha az is negatív lesz, akkor már 100%-ig megnyugodhatsz.

2017. jún. 24. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!