Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitől függ az, hogy az orvos...

Mitől függ az, hogy az orvos megmondja a betegnek, mennyi idő van hátra egy halálos betegségnél?

Figyelt kérdés
51 éves vagyok, Her-2 negatív, hormonérzékeny emlőrákkal, amely a bőrömön és a csontjaimon képzett áttéteket. Tisztában vagyok az állapotommal,a legrosszabbra is felkészültem... "még csak" a lábam fáj, de relatíve aktív vagyok. A szóba kerülő kezelések közül a Zortila infúziót és a hormontablettát fogadtam el, a kemohoz egyelőre nincs bizalmam, mert lehet csak rontana a jelenlegi állapotomon. Ezen apropóból megkérdeztem, hogy ebben az állapotban mennyi időm van hátra, de az orvos nem mondott semmit, azt mondta, ez is csoda, hogy még élek!! Azt sem mondta, hogy a kemo mennyit "javítana"?!...szóval teljesen bizonytalan vagyok. (előzményem annyi, hogy két éve petefészekkel műtöttek, ahol gyomorkiindulásúnak vélték az egészet, de szerencsére nem engedtem megműteni a később bizonyítottan negatív gyomrom!! Akkor elutasítottam a kemot, mert pontos diagnózist egyik orvos sem mondott!)
2017. jún. 27. 14:50
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem az orvos sem tudja, ezért nem jósol. Ezen a fórum sorstársak tudnak hasznos tanácsokat adni neked, ha kérdéseid lennének:


[link]


Gyógyulást kívánok, jobbulást!

2017. jún. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Persze, gondolom, hogy ők sem mindig tudják...csak annyi helyen olvasom, hogy az orvos ennyi meg ennyi időt jósolt...a személyes tapasztalatom meg egészen más, pedig aztán velem lehet őszintén, kertelés nélkül beszélni...Köszönöm a linket meg a jókívánságot is :)
2017. jún. 27. 17:15
 3/6 anonim ***** válasza:
Anyukám 2x műtétjénél kapott kemót, 1x sugarat, neki se tudtak semmi konkrétat mondani, de szerencsére 35 éve küzd, rendszeresen jár kontrolokra. Én azt mondom neki mindig, h megbízik az orvosban, akkor csináljuk, amit javasol. Szerintem ne vesd el a kemo lehetőségét, lehet, hogy segít.
2017. jún. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Stephen Hawking-nak két évet jósoltak a hatvanas évek eleje körül.


Még mindig él.

2018. jan. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A kérdésem kiírása óta annyi történt, hogy a tumor markereim a felére csökkentek :)... kemo nélkül...:) Minden agyban dől el!! :)
2018. jan. 3. 19:22
 6/6 anonim ***** válasza:
Most futottam bele a kèrdèsbe, kérdező, hogy vagy? Változott valamilyen irányba az állapotod? Ritkán hall ilyet az ember, hogy javuljon valaki állapota.
2019. jan. 5. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!