Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Milyen betegség a candida,...

Milyen betegség a candida, lehet tünet mentes is, akinek van ilyen soha nem fog elmúlni?

Figyelt kérdés

Vizelettenyésztés során találtak gombát. Soha az életembe nem volt semmilyen gombám, se hüvely még köröm gomba se.

Hogy kerülhetett a vizeletembe? Húgyhólyag is el tud gombásodni?

Utóbbi időbe többszőr voltam felfázva így sok antibiotikumot szedtem. Lehet hogy ezek okozták. Vagy olyan is lehet hogy régóta bennem volt a gomba és a felfázásokat az okozta? De akkor tüneteim miért nem voltak?

Kaptam rá gombaellenes gyógyszert ami a beleimre hat.

Tüneteim csak ennyi: hasfájás, néha hígabb széklet, lepedékes nyelv.

Aki candidás annak mindenféleképpen van vagy lesz hüvely gombája is?


2017. jún. 28. 11:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen, azok okozták. Az ember szervezete gombák nélkül nem működne rendesen, de ha valamelyik túlszaporodik, az már probléma. A candida goma elszaporodása meg ezer féle tünetet okozhat, sőt még mást is.

Az ATB meg kiöli az egész flórát az emésztőrendszerben. A hasznosat és a károsat is egyaránt. Azért kell proiotikumot is szedni, hogy a bélflóra rendezdjön.

2017. jún. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Én szedtem Linex fortét antibiotukum mellé. Még sem volt jó?

Házi orvos küldött tenyésztésre azzal hogy lehet valami baktérium okozza a gyakori felfázásokat. Erre a leleten candida van. Az ereményért elmentem az aszisztens kezembe nyomta a labor eredményt és a receptet annyit mondott meglátjuk mi lesz.

Oké szedem a gyógyszert, utána vagy mellete szeretnék grépfruit mag cseppeket és probioikumot szedni. A cukrot eltudom hagyni. Diéta nem menne hisz igy is vékony vagyok.

Szedek még C vitamint, tőzegáfonyát illetve néha hüvelyflóra helyreállítót és sokat iszok ezeket főként a felfázás megelőzésére.

Honnan fogom tudni hogy nincs már candidám, vagy ez egyáltalán el fog múlni ha igen vissza is térhet?

Párom olyan egészséges mint a makk. 5 évente egyszer ha beteg. Most így ő is elkapja akkor is nincs hüvely gombám?

2017. jún. 28. 11:45
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha olyan, mint a makk, nem kapja el. Az másként működik. Ha a te szervezeted is ellenálló lett volna, nem volnál ebben a helyzetben.

Ha esetleg tudnál egy jóóó alternatív orvoshoz menni, a gyógyulás nem lenne olyan körülményes és hosszadalmas.

2017. jún. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ha a vizeletembe találták a candidát, akkor elég, hogy csak beleimre ható gombaellenes gyógyszert szedek? Ha beleimbe nincsenek is elszaporodva a gomba akkor nem teszek rosszat ha beszedem a gyógyszert?
2017. jún. 30. 10:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!