Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szerintetek ez Hodgin-kór?

Szerintetek ez Hodgin-kór?

Figyelt kérdés
1 hónapja figyeltem fel a lágyék részen a nyirokcsomóimra. 1-1,5 centis méretűek. Voltam velük vérvételen, ultrahangon. A vérvétel negatív, ultrahangon meg nen találtak semmit (Pathológiás nykcs. megnagyobbodás nem igazolódott). Tegnap este voltam buliba, nagyon durván bebeszéltem magamnak hogy fájnak a nyirokcsomóim az alkoholtól. De közben sehol semmi. Fekvő helyzetben jobban érzem őket, álló helyzetben nem annyira. Nyomás hatására mozognak. Semmi mas tünetem nincs (Nem vagyok levert, se álmos, se lázas, éjszaka nem izzadok, limfocita szám a vérben egészséges, nem fogyok, pont hogy hizok). Nagyon beképzelem magamnak hogy limfomas vagyok.. Mindenki azt mondja, hogy magas es sovány vagyok, ezért érzem a csomókat. 18 eves fiu vagyok.

2017. júl. 1. 10:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem limfóma! Ott FÁJDALMATLAN nyirokcsomó megnagyobbodás és leginkább éjszakai izzadás a figyelmeztető tünet..na meg a láz!
2017. júl. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ja és ez az 1 hónap alatt nem nőttek semmit.
2017. júl. 1. 11:42
 3/12 anonim ***** válasza:
NEm limfóma, nyugodj meg!
2017. júl. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Amúgy ha limfóma lenne, akkor minden tünetet észlelnék magamon?
2017. júl. 1. 12:04
 5/12 anonim ***** válasza:
Kivizsgáltak, nem találtak semmi kórosat, jobb ha megnyugszol.
2017. júl. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Egészséges nyirokcsomók elmozdíthatóak az alapjukról, akkor van probléma, ha kemények, nagyon és fájdalmatlanok, és persze ha a sokkal érzékenyebb labor és UH vizsgálatok nem negatívak.


Gyakorlatilag nálad semmilyen tünet nem áll fent, csak sokat foglalkozol a testeddel.

Persze nem baj, ha időnként átvizsgálod magad, de hogy folyamatosan ezek után keresgélsz, és a negatív eredmények után sem nyugszol meg, az nem valami jó hír.


Valahogy próbáld megszakítani ezt a kört, és kicsit lazábban venni ezeket a dolgokat, főleg ha negatív az eredmény.

2017. júl. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Csak az aggaszt, hogy már 1 hónapja vizsgáltak meg. Mi van ha azóta kialakult valami.
2017. júl. 2. 15:53
 8/12 anonim ***** válasza:
Akkor meg hiába vizsgálnak ki megint mert ennyi erővel 1 hónap múlva megint lehet valami bajod. Nyugodj meg és ne aggódj. Majd ha tényleg baj lesz akkor meg ellátnak.
2017. júl. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Általába ezek a non hodgin limfomák vérvétel alapján se mutathatóak ki csak ha szövet mintát vesznek.
2017. júl. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
De nem érted. Nem vagyok se lázas meg semmi más egyéb tünetem nincsen már 2 HÓNAPJA
2017. júl. 17. 19:59
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!