Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha valaki teljesen tisztában...

Ha valaki teljesen tisztában van az anorexia/bulímia következményeivel és tudatában van annak amit csinál akkor is lehet ilyen beteg?

Figyelt kérdés
Nem tudom jól kifejezni de a lényeg hogy 16 éves lány vagyok. 165 cm és 45 kg.Ez eddig teljesen normális volt.De pár hónapja nagyon sok felesleget látok magamon.Hiába csak ennyi kg vagyok mégis fogyni szeretnék.Néha undorodom magamtól főleg a hasamon meg a combomon látok sok felesleget pedig mindenki azt mondja, hogy jó vagyok így nem vagyok dagadt.Emiatt rövidnadrágot sem merek felvenni.Pedig teljesen tudatában vagyok annak hogy átlagos a testem.Tehát azt is tudom, hogy pl valakinél így kezdődhet valahogy az anorexia vagy bulimia.A depresszióm miatt van hogy neki állok enni és nem bírok leállni, mindenbe bele eszek mindent megeszek többet eszek ilyenkor mint egy felnőtt férfi szerintem.Ezek után bűntudatom van és undorodom magamtól.És azt veszem magamon észre hogy valahogy tudat alatt vagy nem is tudom , mindig utólag veszem észre hogy mikor pl a boltban veszek kaját magamnak valamit nem veszek meg mert hogy az milyen sok, és pl volt hogy egy napra csak két olyan kis dörmi kismackót meg egy joghurtot vittem suliba és utána elégedett voltam magammal mert jó érzés volt keveset enni.És mostmár egyre többször veszem ezt észre magamon, mindig visszagondolva az előző napra meglepődök hogy milyen keveset ettem van hogy kihagyom a vacsorát mert azt gondolom az már sok lenne egy napra.Eszembe jutott már az hogy mi lenne ha kihánynám de ezt nem tudom egyszerűen megtenni mert tudom hogy milyen következményei lennének.Tehát ez lenne végülis a kérdés értele hogy ezek a betegek tudják hogy mit csinálnak magukkal?Mikor elkezdik?

2017. júl. 1. 18:42
 1/2 anonim ***** válasza:

Igen lehet, fordulj orvoshoz!

Amúgy is kórosan sovány vagy

2017. júl. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Jellemzően igen. A tévképzetek általában kényszerképzetként indulnak, vagyis a beteg kezdetben tudja, hogy amit gondol vagy érez, az nem valóságos, nem igaz, mégsem tud szabadulni tőle. Ha súlyosbodik vagy krónikusan fennáll a helyzet, idővel rögeszmévé válik a kényszerképzet, és szépen átalakul tévképzetté, az ember apránként meggyőzi magát, hogy igaz az, amiről addig tudta, hogy nem igaz.

A testképzavaros kényszerképzet is ilyen. Eleinte tudod, hogy nincs semmi baj az alakoddal, de végül már nem.

Persze az alapprobléma nem is azzal van, ahogy látod magad a tükörben, hanem a külső-belső emberkép konfliktusával és az ezzel összefüggő önértékelési zavarral.

De azért a médiában látott trendek és "szépségideálok" sem kedveznek a helyzetnek.

2017. júl. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!