Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Az orvosok szoktak gyógyszert...

Avada0 kérdése:

Az orvosok szoktak gyógyszert felírni inzulin rezisztenciára? (férfinek)

Figyelt kérdés
Úgy látom a legtöbb inzulin rezisztenciás kérdés gyereket akaró nőktől származik.

2017. júl. 5. 20:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Persze, nem nemtől függ, hanem orvostól. ma még sok endokrinológus nem veszi komolyan az IR-t.
2017. júl. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Persze hogy szoktak, de tény, hogy az inzulinrezisztencia legjobb ellenszere az esetek zömében a rendszeres mozgás, és a normál testsúly elérése (lehetőleg sok izom - kevés testzsír kombináció mellett).
2017. júl. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#1

És a háziorvosok? Vagy azok inkább nem is foglalkoznak ilyenekkel?


#2

Ezzel az a baj, hogy éppen ez akadályozza a fogyást, ahogy nézem.

Sőt ezért is van gyanúm, mert manapság kb csak úgy tudok fogyni ha egyáltalán nem eszek semmit. Fel meg rettentő könnyen jönnek kilók.

2017. júl. 6. 10:44
 4/6 anonim ***** válasza:
IR-diéta szerint eszel?
2017. júl. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#4

Nem. De nem is nagyon van lehetőségem speciális diétára

2017. júl. 7. 12:16
 6/6 anonim ***** válasza:
Megértem a helyzetedet, mert én is benne voltam. Inzulinrezisztenzia esetében nagyon-nagyon nem mindegy, hogy adott kcal-át milyen ételből viszel be. Az inzulin az egyetlen hormon, ami gátolja a hormonszenzitív lipázt (az enzimet, ami a zsírt alapjáraton bontja, és csak inzulinhatás alatt hagy fel ezzel a tevékenységgel). Minél kevesebb szénhidrátot eszel (és abból is minél alacsonyabb glikémiás indexű dolgokat), annál kedvezőbbek lesznek a kilátások a fogyásra. Ha valahogy sikerül megszervezni (tudom, munka mellett nem egyszerű), próbáld ki a ketogén diétát úgy 2-3 hétig, utána állj át alacsony szénhidráttartalmú étrendre! Működik!
2017. júl. 8. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!