Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Elkezdtem az inzulin reziszten...

Elkezdtem az inzulin rezisztenciára a 160 g-os diétát. Miért vagyok folyton éhes?

Figyelt kérdés

Eddig sem ettem mennyiségre többet, sőt egyáltalán nem ettem rendszeresen. Max a napi 2 kávé, 2 kanál cukorral volt több.

De most nagyon gyengének érzem magam, és éhes vagyok. Ez normális? Más is így volt?


2013. júl. 26. 18:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Mi az a 160 g-os dieta? Inzulinrezisztenciara legjobb a rendszeres sportolas.
2013. júl. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Alacsony GI-s főleg a kaja? Mert, ha nem, akkor hamar megéhezel.
2013. júl. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

160 g szénhidrátot vihetek be egy nap. Fel van osztva, hogy mennyi a lassan illetve gyorsan felszívódó szénhidrát.

Persze, a sport fontos, csak a rezisztencia miatt nem indult meg a fogyás. (10 kg)

2013. júl. 26. 18:31
 4/9 anonim ***** válasza:

Honnan szedted ezt az infot, hogy ez segit majd az inzulinrezisztenciadon? Annak ket oka van, az inaktivitas, es az elhizottsag. Te most epp a kocsit teszed a lo elebe! A GI-vel meg nincs ertelme foglalkozni, mert senki nem eszik csak kristalycukrot, hanem zsirt, feherjet es szenhidratot egyszerre, ami lassitja a magas GI-s kajak felszivodasat.


Az ehseged es a gyengeseged pedig a csökkent kaloriabevitelednek tudhato be. Ez a dieta elorehaladtaval csak rosszabbodni fog. A legtöbb amit tehetsz, hogy rostban gazdag es magas viztartalmu eteleket eszel (pl. krumpli), magyarul olyanokat, amik mennyisegre megtelitenek. Ha nagyon faradt vagy, akkor en lassitanek a dieta tempojan, többet ennek es nem probalnek heti 1 kg-t lefogyni, hanem csak felet. Kevesbe megerolteto, es valoszinubb, hogy vegigcsinalod. Barmit is csinalsz, kitartas, a dieta vegen meg ne egybol emeld vissza a kaloriabeviteled oda, ahol volt, hanem heti 1x vagy 2x 5-5 g szenhidrattal növeld, hogy az emesztesednek legyen ideje felgyorsulnia. Riszpekt, hogy kaloriat es szenhidratot szamolsz, erre a legtöbben nem hajlandoak! Ja ehseg ellen megprobalhatsz több feherjet enni, a feherje a leglaktatobb a zsir, feherje es szenhidrat közül. Arra figyelj, hogy a kaloriabeviteled ne valtozzon, 1 g feherje ua. kaloria, mint 1 g szenhidrat (4 kcal).

2013. júl. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Honnan szedtem?? Orvos mondta. Meg ez egy eléggé közismert dolog. A tippeket köszönöm. :)
2013. júl. 26. 19:09
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem irtad, hogy milyen orvosrol van szo, ha haziorvos, akkor en sokat nem adnek ra, mert a legtöbben kepzetlenek taplalkozasi kerdesekben, inkabb diabetikussal beszelnek. De ezt nyilvan mindenkinek maganak kell eldönteni! Azt irod, hogy inzulinrezisztens vagy, abbol indulok ki, hogy cukorbeteg meg nem vagy, mert azt konkretan nem mondtad. Ha nem vagy cukorbeteg es nem adsz be magadnak inzulint, semmi okod arra, hogy a kajak termeszetes inzulinszintedre gyakorolt hatasaval foglalkozz. Artani nem art, de felesleges stressz. En azt javaslom olvass magad utanna a dolgoknak, senkinek nem kell egy vadidegenre hallgatnia az interneten :) Egy biztos, ha lefogysz es utanna nem hizol vissza, valamint nem hagyod abba a sportot, helyre fog allni az inzulinerzekenyseged.
2013. júl. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Próbálj meg sajtot, vagy egy kis magvat enni (mogyoró, kesudió, dió), ha megéhezel. Ha kalóriamennyiségre is be vagy állítva, kicsit nehezebb a dolog, mert ezek pont eléggé hízlalnak is. Egyébként utalva arra, amit a 4-es válaszoló írt, krumplit ha csak lehet éppen ne egyél. Minden formában gyors felszívódásúnak minősül, nagyon vigyázni kell vele, mert megdobja az inzulint.

Gyógyszert (metformin hatóanyagút) nem kaptál?

2013. júl. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Engem is IR-el diagnosztizáltak. Nekem is 160gr ch-os diétát tanacsolt, utána jöhet fokozatosan a testmozgást.
2014. márc. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Jaj, és endokrinologus a fent említett orvos!
2014. márc. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!