Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hallottatok már ilyet? Ez az...

Hallottatok már ilyet? Ez az igazi Magyar egészségügy.

Figyelt kérdés
Tegnap óta fáj a mandulám és gombócérzet van a torkomban.Teszem hozzá refuxom van nekem ha mindenigaz ez a néma reflux hogy reggeli torokfájás stb.Kezelve vagyok voltam gasztroenteorologusnál, mostmár csak 1 év mulva kellene visszamennem.Mégis most lett egy ilyen bajom valószinü hogy a sav miatt.Elmegyek az orvoshoz hogy adjon valami gyors megoldást erre a bajra mert jövőhéten megyek nyaralni 1 hétig és nem kellemes ilyen állapotba nyaralni.Elmegyek erre szabadságon van....na jó nincsen baj kivan írva hogy ki helyettesíti.Elmegyek, erre mondja bent egy hölgy hogy ennél az orvosnál kártyás rendszer van.Az azt jelenti hogyha nem ülsz be mondjuk 1 órával zárás elött és nem kapsz kártyát akkor húzhatsz haza mert az orvos nem fog veled foglalkozni.Én meg lekéstem róla.Megkérdeztem azt orvost is amikor kijött és ugyanezt mondta...vagyis szépen elküldött haza...kérdem én...hol élünk?Most ülök otthon azt várom a csodát, talán elmegyek valami szopogató tablettáért hátha segít azt majd 1 hét múlva tudok elmenni, akkor hátha majd valaki hajlandó lesz megnézni mivan velem.Több helyen is így működnek a dolgok?Teszem hozzá ez egy kis város.Nem Budapest vagy nagyobb város.
2017. júl. 7. 11:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Mit csodálkozol? Múltkor nyilatkozott Balog Zoli (nem egészségügyi miniszter, mert nálunk arra nincs szükség), hogy milyen príma az egészségügy. És te meg nem hiszel neki? Hát bennünk van a hiba, hogy nem látjuk azokat az emberfeletti erőfeszítéseket, amiket ezek értünk tesznek.
2017. júl. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az én háziorvosom egy tüneményes valaki , bármivel lehet hozzáfordulni , segít tényleg, sajnálom hogy így jártál ez emberség kérdése lett volna h megvizsgál ... Az ilyen minek ezt a szakmát választja , nem értem. Esetleg ügyeletre elmész , ha felétek az jó , nálunk na az ér egy kalap kakit... Jobbulást kívánok!
2017. júl. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 szamo77db ***** válasza:
Volt egy barátom, már nem él. A fogait hozatta rendbe és a fogorvosa mondta neki, hogy tudja Gyurikám, az állami egészségügy alaptörvény, hogy a beteg le van sz#va! Pontosan így mennek a dolgok!
2017. júl. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát menj el orvoshoz, ha ott nincs semmi keress fel egy pszichiátert, annak mond el a problémád, és hogy egy gyengébb antidepresszánst írjon fel, az megszünteti ezt az érzetet általában.(Kezdő orvosoknál gyakran előfordul, mikor minden ügyeletet elvállalnak és túlhajtják magukat, de szerintem ha nincs ok akkor valószínű ez lehet veled is, bár én nem vagyok orvos, és meg se vizsgáltalak..)
2017. júl. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen. Egyszer az urológiáról akartak hazaküldeni, délben értem oda és 14-ig tartott a rendelés. Mondom, ok, de akkor most mégis hova menjek, mit csináljak? Konkrétan vért pisiltem és nagyon fájt. Jaaa, akkor megkérdezem a doktor urat, hogy fogadja e. És akkor az ügyintéző feltelefonált a panaszommal a dokihoz az meg mondta, hogy ok, jöjjek. Az egészben az volt a különös, furcsa és egyben megalázó, hogy ezt a kellemetlen panaszt egy visszhangzó folyosón kellett egy ügyintézővel megbeszélnem... Mert az egy dolog, hogy a dokinak elmondom, de másnak mi a fene köze hozzá??


Másik ilyen sztorim, mikor terhes lettem. Nőgyógyászatra csak időpontra fogadnak. Mondom ok, akkor kérek. Erre ad 2 hónap múlva. Mondom, nekem az nem jó, ki fogok futni az időből, vannak ugye a kötelező vizsgálatok az elején... És akkor ugyanígy a vadidegen ügyintézővel kellett lebeszélnem hogy miért is jöttem..


Elképesztő.

2017. júl. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!