Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Cérnaférges vagyok. Jelen...

Cérnaférges vagyok. Jelen kell lennem, a gyógyszer feliratásánál? (Kérlek olvasd el! )

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Már régóta szenvedek ettől a a betegségtől.

Évek óta.

Igazából régen jött elő, akkor szedtem rá valamit, talán szén tablettát.


Abba is maradt itt. Aztán nem régen visszajöttek, itt már a fokhagymár módszert választottam.

Megint eltűntek, de időszerűen mindig visszajöttek.


Ma este sokáig maradtam fenn, ez látszik is.

És elkezdett fájni a hüvelyemnél.

Nem ijedtem meg nagyon, gondoltam, hogy felfázás vagy valami.

Aztán végül le mentem és megnézem, a vécépapíron ott mozgott a féreg.

A végbélnyílásomból átmászhatott?

Ez mekkora baj?

Nőgyógyászhoz kell mennem vagy elég a Vermox?


A fő kérdés az lenne, hogy ha édesanyám felirathatja nekem ezt a gyógyszert, vagy köteles vagyok megjelenni?


14/L

Köszönöm a válaszokat!



2017. júl. 9. 02:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Jesszusom, ez nagyon durva! de mitől is lennél te férges 14 évesen? És ennyiszer?

Fokhagymát mennyi ideig és mennyiségben etted?


Ha tudod a gyógyszer állítólagos nevét, akkor honnan? Ezt is mennyi ideig szedted?

Én arra tippelek, hogy ezeket nem lehet csak úgy egykönnyen kiírtani.

Belül a bélcsatornában és a belekben ami ugyebár redőzött megbújnak peték amik később kelnek ki. Én erre tippelek, hogy ezért is lehet.


De komolyan hogyan szedted össze, te lány? :) De, ha ez van ugye tudod, hogy a szüleidnek is lehet, sőt szinte biztos, és az összes családtagodnak?

Könnyen egymást fertőzhetitek.


Én úgy tudom nagy gondossággal kell eljárni a higienia terén is..

Konkrétan állandó 90 fokon való mosás, főzni az ágyneműt, alsóneműt, mindent. Törölközők. Ami a lakásban textília. Mert, ha nem, akkor jön a felülfertőződés.


Az, hogy az honnan jött, arra nem tudok válaszolni. Lehetséges, hogy onnan.

Szoktad érezni is, ha mozognak?


Én úgy gondoloNÁM laikusként, hogy ilyen gyógyszernél elsődleges a laborlelet - tehát te is kellesz hozzá -, nem lehet csak úgy ilyen erős gyógyszereket csak úgy feliratgatni..

Székletminta, stb.


A másik tényező pedig az, hogy - szerintem - ez egy piszok erős gyógyszer lehet, mivel, ha a férgeket kiírtja, ami valljuk be hosszadalmas és nehézkes, akkor az gyakorlatilag a belekben MINDENT írt....


Tehát a bélflórát is kikészíti. Szerintem.

2017. júl. 9. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Első válaszoló: nagyon könnyű összeszedni! Ráül a fertőzött suli wcre ( vagy akár egy étteremben, bármi nyilvános helyen), mosatlan gyümölcs, körme alá bemegy és szájába veszi a kezét stb..és van aki hajlamosabb elkapni szóval simán visszajöhet.

Igen, jelen kell lenni az orvosnál, nekem anno Vermox tablettát írtak, 2x kell beszedni és meg is oldotta a problémát

2017. júl. 9. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2-es vagyok: elnézést nem olvastam végig rendesen: ha édesanyád orvos és felírhatja esetleg akkor nem kell ott lenned
2017. júl. 9. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Valóban könnyű összeszedni és az emberek kb. 70-80%-át érinti.

És a Vermox. Ez és még egy fajta gyógyszer van Magyarországon, ami hatásos is, ez a gyengébbik.

(Ezeknek utána olvastam, onnan tudom.)


Még egyszer köszönöm a válaszokat! Megnyugtattatok.

És sajnos nem édesanyám az orvos, lehet furcsán fogalmaztam.

Mostmár csak az a kérdés, hogyan hozzam fel ezt a témát...

2017. júl. 9. 19:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!