Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Akinek szklerózis multiplexe...

Akinek szklerózis multiplexe van mit ajánl tabletta vagy injekció?

Figyelt kérdés
Elkezdtem a rebif injekciót de amzgy irtozom tőle csak doki szerint jobb mert fiatal vagyok Es nem károsítja úgy a belső szerveim.. de nem vagyon benne biztos hogy En ezt el tudom viselni örökre. Köszönöm elore is a válaszokat.

2017. júl. 19. 21:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%

Egyiket se ajánlom.

Magam is SM-es vagyok, mindegyiket visszautasítottam pár év próbálkozás után.

Nem lehet megszokni és nem is kapja mindenki örökre, pár év után ha az orvos sem látja értelmét, majd levesz róla.

A gondom egyrészt: ezek a gyógyszerek megzavarják a szervezetet a rák elleni védekezési mechanizmusában.

Könnyebben lehetsz rákos: tablettáról, pontosabban a tecfideráról hallottam ezt (gilenyáról is olvastam már hasonlót - nem ismerek olyat aki azt szedne).

Lemtradát pedig csípőből elutasítanám, szerencsére nem merült fel orvosomban: az az immunrendszer újracsinálására épül és viszonylag sok a halálos mellékhatása (halálesetek volt SM-eseknél). Utóbbi infuziós szokott lenni, nem azt kérdezted.

2017. júl. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszt! Amiket irtal akkor ez a rebif talán nem is olyan rossz xd
2017. júl. 29. 00:56
 3/11 anonim ***** válasza:

Szia. En szurtam 1 evig betaferont ami szornyu volt... Aztan 2 evig tecfidera de magamtol abbahagytam...aztan lett shubom ugyhogy most aubagiot szedek. Amig kezeltek nem volt latvanyos shubom :)

22/L

2017. szept. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
En most 4.honapnal tartok de nagyon rosszul viselem.. gondolkodom rajta hogy abba hagyom
2017. okt. 4. 09:29
 5/11 anonim ***** válasza:
82%
Szolj az orvosodnak hogy nem tudod szurni magad. En is tobbszor is mondtam neki hogy egyre nebezebben viselem es amint lett tabletta kaptam is.(par eve meg csak szuri volt).
2017. okt. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
57%

Első vagyok egy kiegészítéssel.

Nemrég olvastam egy cikket az interferonról, aminek a lényege és állítása: rövid távon hasznos, hosszú távon káros arra, aki kapja.

A káros mivoltát abban látja, amit elsőben csak pedtegettem a rák elleni védekezéssel kapcsolatosan:

hosszabb távú adűs után a rák elleni védekező - és más szükséges védekező - fehérvérsejtek mennyisége a kelleténél jobban lecsökken a kísérletben résztvevőknél.

Ezért az immunrendszer rossz irányba kezd változni.

Lemtradát kerülni kell.

A modern SM gyógyszereknél már a mielin újraépítésére mennek rá. Ilyen szempontokból próbálj újdonságokat megtudni a kezelőorvosodtól.

2017. okt. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ. terveztem h szolok hogy valtsunk de nem talaltam semmit ami jo lenne helyette egyszeruen..
2017. okt. 19. 20:35
 8/11 anonim ***** válasza:
45%

Nincs gyógyszer SM ellen, legfeljebb a szteroid shuboknál és nyugodt életvitel utána, elég C vitaminnal megfázás ellen.

Egyiket sem tudom ajánlani. Se tablettát se injekciót.

2017. dec. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
69%
Tablettából Aubagio - Tecfidera a többségnek nem használ.Injekció első generációs immunmoduláns.Rebif az elsők között van és az Avonex is,de miért használnál 20 éves szereket amikor van újabb-jobb. A belső szerveket igazából a rossz tanácsok károsítják. Az egyik hozzászóló mindenkit le akar beszélni hogy gyógyszeres kezelést válasszon.Ritka béna gondolat a részéről és rosszat tesz magával aki rá hallgat..a Lemtrada fejlesztői 2 Nobel díjat is kaptak az antitest terápia kifejlesztéséért...Véletlenül ilyet nem adnak.A Ponesimod is hatásos az ismerősömnél-de az még 3.fázisú kísérlet.(biztonsági utolsó fázis) Lemtrada jelenleg a leghatékonyabb - én is azt kaptam-nem bántam meg kicsit sem.
2018. márc. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Utolsó Koszi a valaszt!:) Felhozom ezeket neurológusomnal :)
2018. ápr. 2. 20:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!