Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Fraxiparine véralvadásgátló...

Fraxiparine véralvadásgátló injekciót kiválthatja az Aspirin Protect tabletta szedése?

Figyelt kérdés

Ezt az injekciót hasba kéne minden nap adni gipszbe tett láb miatt.


Ez tényleg létszükséglet, vagy a tabletta is kiválthatja és az orvosok meg túllihegnek mindent?



2017. máj. 29. 17:06
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Muszáj beadnod. Csípd össze a bőrödet két ujjal, és oda add be magadnak a szurit. Ja, és az orvosok nem lihegik túl....

Ha tudnád mekkora nagy az esélye, hogy a törés helyn egy alvadt vérdarabka bekerüljön a keringésedbe, akkor kettesével adnád magadnak.

2017. máj. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen, sajnos tényleg komolyan kell venni.

Nekem 3 hónapig kellett magamba szurkálnom, rohadtul utáltam. Az első pár hét azért volt rossz, mert nemtudtam, hogy kell aránylag fájdalommentesen beadni. Utána volt egy pár jó hét, ami elment, a végén viszont már megőröltem, valahogy érzékenyebb lettem a fájdalomra, no meg mivel már körbe volt szurkálva a hasam mindkét oldalán, már mindenhol voltak fájdalmas kis csomók...


Szóval hja nem kellemes, de jobb mint megfulladni tüdőembóliában, mint egy ismerősöm aki ugyanabban a kórházi szobában volt mint én, s aki nem adta magának miután hazament..


Amúgy ha nagyon érzékeny vagy a tűszúrásra, akkor lehet kapni lidocain kenőcsöt gyógyszertárban vény nélkül. Macerás a használata, mert nagyon gyenge, s ezért sokáig kell kenegetni, de így legalább nem érzed a tűszúrást.


Ha meg akkor fáj amikor beinjekciózod, akkor próbáld lassabban adagolni, mert valszeg azért fáj, mert feszít. Hja, és végig add be magadnak, úgy értem, hogy az injekció végén szokott egy kis levegő lenni, azt is nyomd be.

2017. máj. 29. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen mindenképpen add be magadnak, ha nem akarsz egy jó kis trombózist is a törés mellé.

Ja és egy jótanács: ha a hasad már nagyon össze van szurkálva, akkor ugyanazzal a módszerrel (bör összecsípése stb) adhatod a combodba is (amelyik az ép lábad) mert csak az a lényeg hogy bőr alá add. Nekem például úgy mondta az orvos hogy felváltva adjam a két combomba.

2017. máj. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!