Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Milyen alapon kéri be a...

Milyen alapon kéri be a munkahelyen a műtétemmel kapcsolatos teljes dokumentációt? Személyes adat köze hozzá semmi!

Figyelt kérdés

Hogy meddig merészkedhet el egy munkáltató… amíg hagyják persze.

Műtétem volt és bekérte (volna) a teljes orvosi pakkot, a beutalót, a vizsgálati jelentéseket, a műtéti papírt, orvosi véleményt stb. Bekérte volna de persze semmit se kapott.

Ill annyit kapott amire a jogszabály alapján igényt tarthat: a háziorvosi papírt a betegállományról rajta a kód fekvőbeteg.

De nem is értem mit merészel az ilyen munkáltató? Orvosi dokumentumokat rajta töménytelen, a legszigorúbban vett személyes adattal? CT képek nagylabor eredmények stb stb?

Mit képzel mi a jó franc köze van hozzá???

És ha meg is kapta volna akkor mégis mit kezdett volna vele? Mi ő orvos??

Annyi köze van az egészhez hogy én, a dolgozó most határozatlan ideig nem vagyok munkaképes. Ennyi és pont. Mi bajom van konkrétan nem rá tartozik, nem véletlen hogy betegállományos TP-s papíron sincs semmi csak a kód: járó/fekvőbeteg.


Meg még azt is mondta kijön ellenőrizni. Mondtam jöjjön, szívesen látom, a cég pesti, én meg jelenleg egy szombathelyi kórházban vagyok fekvőbeteg (miért ott? Mert elintéztem hogy orvos ismerős kezeljen az meg odavalósi) szóval ha jönni akar,Szombathely és hajrá jöhet.


Azóta nem hívtak….

De mégis mit képzel magáról az ilyen??


2017. júl. 24. 15:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Jesszus... Ez nagyon durva.

Szerintem sincs semmi köze hozzá, ellenőrzéshez van joga, azzal, hogy meglátogat, de ennyi.


Részvétem a főnököd miatt... Milyen munkahely ez??

2017. júl. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

"ellenőrzéshez van joga, azzal, hogy meglátogat, de ennyi. "


Mondjuk ezt se értettem.... ellenőriz és mit? Há tmi ő orvos???

Hát attól hogy én egy székben ülök és látszólag makkegészséges vagyok még lehetek épp halálos beteg is aki utolsó napjait éli...


De ha ezt durvának tartod akkor ehhez mit szólsz??


"ilyenolyan" nem hivatalos csatornákon azt is megtudtam hogy nem fogok én már erről a betegállományról visszatérni... állásom már meghirdetve csak idő kérdése hogy jön a levél ki vagyok rúgva...

2017. júl. 24. 15:31
 3/11 anonim ***** válasza:

Hát hallod, hogy még gyógyulni sem hagyják a beteget, fontos ember lehetsz ennél a cégnél, hiányzol nekik. :D


Oda ne add nekik, semmi közük hozzá, csak annyi amennyit te megosztasz velük.

2017. júl. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

", fontos ember lehetsz ennél a cégnél, hiányzol nekik"


Te most szórakozol velem? Egy huszadsenki vagyok... szerinted miért mernek így bánni velem?

Mert tudják hogy 1-2 hét és találnak helyettem embert...

még a nettó szaros 110-ért is amit keresek...

2017. júl. 24. 15:34
 5/11 anonim ***** válasza:

Csak kórházi igazolást (hogy ettől-eddig kezelésben részesültél) és háziorvosi igazolást kérhetnek el.


Ha felmerül a munkáltató részéről a táppénz csalás, akkor az OEP-hez (most már Kormányhivatal) fordulhat hivatalosan, és ők mehetnek ki ellenőrizni, hogy valóban betegállományban van-e az illető.

Ide másolom a vonatkozó jogszabályt:


6. §

(3)15 A betegszabadság, illetve a táppénz igénybevétele alatt

a) a munkavállaló esetén a munkáltató,

...

jogosult a keresőképtelenség felülvizsgálatát kezdeményezni a JÁRÁSI HIVATALNÁL.


7. § A járási hivatal a keresőképtelenség és a keresőképesség elbírálását SZAKÉRTŐ FŐORVOS, valamint felülvéleményező FŐORVOS útján ellenőrzi.


Összegezve: mivel a munkáltatód nem orvos, így nincs joga eldönteni, hogy beteg vagy-e, vagy mennyire vagy beteg. Ezt csakis orvos döntheti el!

Ha bármilyen lépést tesz, én mennék a munkaügyi bíróságra.

2017. júl. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

"Ha bármilyen lépést tesz, én mennék a munkaügyi bíróságra."


Hát azzal hogy bekérte (volna) a rá nem tartozó összes adatot már tett is egy "nem szabad" lépést...

És ki fog rúgni. kb 1-2 hét és repültem.

2017. júl. 24. 15:58
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekem mondod, olyan munkakörökben ahol van dögivel mint a szemét az emberből, ott ez van, ilyen hozzáállás ilyen bánásmód.


Engem lehet már rokkantosítottak is a tudtom nélkül :D de komolyan, olyan hülyékbe botlok én is, hogy sokx az arcát rúgnám szét némelyiknek.

Fontos elemek a szervezetembe állandóan a béka segge alatt vannak (vas, folsav, B vitaminok) amik produkálnak fura dolgokat. Egyszer üzemorvos "jóvoltából" majdnem a kés alatt kötöttem ki (qrva anyjába !). Félre diagnosztizálta ezt, meg azt, hogy az ember nem a p--csáján ül, meg kocsiba és gyalogol 1/2 órákat 1 órákat, hogy célba érjen, dög melegbe, nyáron és veri a víz, ráadásul fel is k--úrt agyilag, a vérnyomásom 200 lett. xd

2017. júl. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Hivatalosan kérték be a papírjaidat? Mármint leírták levélben, hogy küld be?

Ha nem, akkor azzal még nem tudsz menni bíróságra.

2017. júl. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

* Pont ma jártam a postán, kora reggel az ablak mögött a csajt aki bevette a csekkjeimet ülve verte a víz, ömlött róla. Pár éve velem meg azért kötözködtek, hogy hogy mer már verni a víz 60 fokos melegbe, 2-es vassal, több év munkanélküliség mellett, meg a többi ...


Keress egy másik munkahelyet !

2017. júl. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
semmi köze hozzá csak arra kíváncsi,hogy keressen-e mást helyetted...de ugye nem súlyos a dolog? Jobbulást
2017. júl. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!