Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehet olyan, hogy ha megmérem...

Lehet olyan, hogy ha megmérem a vérnyomásom, akkor a pulzus meg a / utáni adat tök normális, de a / előtti adat meg mindig 145-147-150-et mutat?

Figyelt kérdés

A gép rossz, vagy menjek orvoshoz??

Amúgy alapból én úgy tudtam magamról, hogy mindig is inkább alacsony volt a vérnyomásom (régebben legalábbis mindig alacaonyat mértek rajtam).


2015. máj. 27. 20:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem teljesen értem, hogy melyik adat ilyen magas? A legelső?

Mennyit mutat a mérő? Pl: 145/80/70?

Lehet magasabb csak az alsó, vagy csak a felső érték is, már ez is magas vérnyomást jelent.

Menj el a háziorvoshoz ha mindig ilyen értékeket mérsz, mert ez már emelkedett érték, ha ez a felső érték.

2015. máj. 28. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen, a legfelső szám szokott ilyen magas lenni, a középső és az alsó 80 és 76 vagy 90 és 71 meg ilyenek... Tehát most pl. legutóbbi így nézett ki (fentről lefelé haladva) : 145-80-71

Elmegyek orvoshoz...

2015. máj. 28. 16:28
 3/4 A kérdező kommentje:
De egyébként valami természetes módszerrel nem lehet lejjebb vinni a vérnyomást...? Csak gyógyszerekkel? Nem tud valaki valami tippet (pl. gyógytea vagy hasonlók)? :$
2015. máj. 28. 16:30
 4/4 anonim ***** válasza:

A 145 már emelkedett vérnyomás. Javasolják a fokhagymát, sószegény étrendet, ha súlyfelesleg van, akkor a testsúly normalizálását, több mozgást, ha cigizel, akkor annak elhagyását, alacsony zsírtartalmú ételek, sok zöldség és gyümölcs, tengeri halak fogyasztását, galagonya teát.


Persze mérni kell rendszeresen és orvoshoz fordulni, ha továbbra is magas.

2015. máj. 29. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!