Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Be lehet képzelni az egészsége...

Be lehet képzelni az egészséget, ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szerintem most sokak számára furcsa témával érkeztem. Gondolom mindenki hallott a vonzás törvényéről. Arra gondoltam hogy ezt fel lehetne használni annak érdekében is hogy egészségesek legyünk (biztos nem én vagyok az első) ,illetve fel lehet használni egy konkrét betegség kezelése érdekében. Arra lennék kíváncsi hogy ezt hogyan kell? Bemeséled magadnak hogy jól vagy, minden oké? Vagy elképzeled hogy egészséges vagy? Miket ajánlanátok?

2017. júl. 25. 13:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Apám egy 80 éves alkoholista, naponta megiszik 8-9 üveg sört, volt már rengeteg baja, daganatot is találtak neki sok évvel ezelőtt, de olyan szinten makacs, nem ment el kezelésekre se, ha valami baja volt, akkor is csak annyit mond : "semmi gond nincsen" sajnos már szó szerint elitta teljesen az eszét, és a felfogóképessége 0 , de szinte kigyógyítja magát azzal hogy azt hiszi semmi gond. Lehet van benne valami,
2017. júl. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Fontos a gyógyulni akarás, de bizonyos esetekben ez az akarat nem segít.
2017. júl. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésben leírtakat úgy hívják, pozitív gondolkodás, vagy hinni a gyógyulásban. Működik, bár ez önmagában nem gyógyítja meg teljesen a betegséget, inkább csak elősegíti. De az be van bizonyítva tudományosan, hogy az optimista, bizakodó hozzáállás elősegíti a gyógyulást. Azt szokták mondani, hogy őrizd meg a belső derűdet. Ha két ember egyforma betegségben szenved, akkor a pozitív könnyebben elviseli, így nem annyira tragikusnak éli meg.
2017. júl. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Próbáld bemesélni magadnak,hogy jól vagy! De tegyél is érte 😊
2017. júl. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Ignis Subdialis ***** válasza:
74%

Amiről kérdezel, nem úgy működik, hogy elképzelsz az elméddel egy ideális állapotot. Nem lenne egy beteg se, ha ilyen egyszerű lenne. Az ilyen "vonzás" érzések útján történik és sajnos amíg csak elképzeled, hogy egészséges vagy, de egyáltalán nem érzed magad annak, sőt az agyad biztos benne egyébként, hogy nem éred meg a hajnalt, akkor ez nem fog menni. Tehát az elképzelést, meg mindent, ami az ésszel, gondolkodással kapcsolatos, el kell kerülni. Legfeljebb addig használd az agyad, amíg kiterveled, hogy hogy fogod csinálni. Onnantól minden az érzéseké. Nem tudom miből szeretnél akár gyakorlatban, akár csak teória szintjén meggyógyulni, de pl. tegyük fel, hogy van valami konstans fájdalmad, vagy állandóan hányingered van és szédülsz, ezek eléggé meghatározzák azt, hogy borúsan lásd az életet. Ilyenkor alkalmazhatsz egy olyan trükköt, hogy időnként átvizsgálod magad és ha felfedezed, hogy most pont nem érzed egyetlen tüneted sem, vagy csak úgy a felét az összesnek, akkor megragadod és kiélvezed ezt a pillanatot. "Hú, most egészséges vagyok, ez milyen jó, érzem minden sejtemben, porcikámban az egészséget." Szóval nem elképzeled, hanem keresel ilyen perceket az életedben és rácuppansz és átéled abszolút érzések szintjén. Már ez sokat segít az egyszerű pszichológia szintjén is.

Később ha megvan már ez az élmény, akkor behívhatod akkor is (természetesen még mindig érzések szintjén), ha épp nem állnak fenn az ideális körülmények. Sokat segít továbbá (szintén igazolta már a pszichológia is), ha úgy beszélsz magadról (az egészségi állapotodról), hogy száműzöd a negatív kifejezéseket. Ez nagy odafigyelést igényel, de ne csüggedj, csak gyakorold türelmesen. Ez egy egész gagyi változtatásnak tűnik, de ha begyakorlod, brutál mély és intenzív hatása tud lenni. Ez nem azt jelenti, hogy hazudsz vagy szép, de nem igaz dolgokat mondasz magadról, hanem csak máshogy fogalmazol, például rosszul vagyok vagy nem érzem jól magam helyett lehetnék jobban is. Már az is egy lépés, ha a tagadó kifejezéseket (nem vagyok ilyen, nem érzem stb.) formálod át nem tagadóvá.

2017. szept. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat:)

Utolsó válaszoló, külön köszönet a hosszú, kifejtett válaszért! Igen, olvastam róla hogy az érzésnek van a nagy hatalma. Nagyon örülök a tippeknek azt hiszem rávezettél az egésznek a lényegére. Alkalmazni fogom őket. Hálám érte!:)

2017. szept. 18. 18:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!