Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Minek a jelei lehetnek ezek?...

Minek a jelei lehetnek ezek? Refluxra gyanakodjak?

Figyelt kérdés
Eléggé komplex problémám van, viszont nem olyan hatalmas a gond. Kb 2 éve eléggé kellemetlen a lehelletem, illetve lepedékes a nyelvem, ezekhez kellemetlen szájíz is társul. Ez legtöbbször péktermékek, gyümölcsök, üdítők, édességek után jelenik meg. Ilyenkor eléggé intenzíven savanyú szagú a szám... a fogmosás pedig ritkán segít rajta, a rágó pedig ront is a helyzeten (2 éven keresztül minden nap rágóztam de egyre rosszabbat tett) Ma pl. hányás szagú volt a leheletem, nagyon kellemetlen, furcsa.. Mostanában egy nagyon nagyon picit szokott fájni a gyomrom ha nagyon éhes vagyok, de tényleg nem vészes, ez ilyenkor gondolom normális. Illetve mostanában szokott menni a gyomrom, erre gondolom a kánikula is rásegít és csak a mostani időszakban (egy hét) fordult elő. Nem tudom érdemes-e refluxra gyanakodnom, ugyanis soha nem érzem hogy marná a torkom a gyomorsav, mellkasi fájdalmaim egyáltalán nincsenek. Az furcsa hogy mostanában egyre többet büfizek.. Viszont 2 év alatt (mióta tart a szájszag) ezek az első erre utaló jelek, eddig nem voltak ilyenek. A háziorvosomnál is jártam nemrég, a mandulámon lévő fehér lepedék/kövek miatt. Nem tudta hogy mitől lehet, gyanakodott arra hogy a gyomortól van, ugyhogy probiotikumot is írt fel, amely helyre állítaná a bélflórát... de semmi.... a legaggasztóbb a szájszag, amitől meg szeretnék végre szabadulni.

2017. júl. 31. 15:20
 1/1 anonim ***** válasza:
Érdemes lenne minél előbb gasztroenterológushoz fordulnia. A tünetek refluxra utalhatnak. Első lépésben egy protonpumpa gátló gyógyszernek a szedését javasolnám. Kellemetlen szájszagot több minden is okozhat. Ennek hátterében legtöbbször fogászati probléma áll. Mivel írta, hogy egyre többet büfög, illetőleg rossz a lehelete, ez abszolút arra vet fényt, hogy a gyomorszáj (cardia) nyitott lehet valamennyire, vagy a rekeszizomsérv kitüremkedése állhat fent. Mindezek csak egy alapos gasztroenterológia kivizsgálással fedhetőek fel. Ha a savlekötő szedése után sem javulna a helyzet, akkor gyomortükrözésre kerülhet sort. Remélem, hogy felfedik az okát, és rendbe jön! Minden jót! (ápolás és betegellátás, egyetemi hallgató)
2017. aug. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!