Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Minek a tünete lehet ez a...

Minek a tünete lehet ez a gyomor alhasi "fájdalom" érzés?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben elég gyakran 1-2 hónapja fura érzés van a hasamban. Nehéz körbe határolni de megpróbálom.

Most legutóbb a következő volt. Fura fájdalom érzet a hasfalamban, inkább köldök fölötti résznél. De nem folyamatos, csak ilyen időszerűen. 5-10 percenként. Nem elviselhetetlen inkább kellemetlen fájdalom, érezni hogy "nem okés". Emellett egész nap ment a hasam, minden kijött belőlem a székletem teljesen hig volt. Hányinger nem volt egyszer sem, de étvágytalanság kedvtelenség letörtség igen. 1 nap alatt a tünetek enyhültek, másnapra megszünt a hasmenés is, bár 1 szer voltam wc-n, akkor a székletem még hig volt. 2-ik nap már csak enyhe has fájdalom 1-2 szer (szintén a hasfal felől övszerű elhelyezkedésben).


Ha a köldököm alatt az alhasam benyom majd elenegedem akkor ilyen érzékeny fájdalom félét érzek a köldök közelében az alhas felé.


Korábba is volt ilyen tünetem, akkor szintén ment a hasam, de 1-2 nap alatt elmúlt. Viszont mikor jönnek ezek a tünetek, akkor az első napokon nagyon leépít ez az egész, és has fájdalom van jelen a leírtak szerint.


Voltam házi orvosnál de mindíg csak antibiotikummal töm, mondván valamilyen vírust kaphattam el. Igen ám, de korábban sose volt ilyen gondom, csak az utóbbi időben, és létezne hogy mindíg vírus?


Hasi ultrang rendben volt, vérkép pici eltérést mutatott 1-2 elemnél, de minimálisat csak.


Emellett hamar teltség érzet, puffadás, hasfeszülést is szokott lenni tünet.


Mit javasolnátok? Háziorvos szerint felesleges gyomortükrözésre menni.


2017. júl. 31. 23:46
 1/2 A kérdező kommentje:
"*Az utóbbi időben elég gyakran 1-2 hónapja fura érzés van" 1-2 havonta jön elő. Így akartam írni.
2017. júl. 31. 23:47
 2/2 anonim ***** válasza:

mondjuk ha vírusfertőzés, arra nem jó az antibiotikum, tehát érdekes, ha tényleg azt írta fel a háziorvos.

lehet tényleg fertőzés. viszont ha felborult a bélflórád, akkor kellene szedni probiotikumot is. nekem azok közül leginkább a progastro váltbe (por), de ha kapszulát akarsz, aminek nincs íze, akkor vegyél azt. vény nélkül kaphatóak.

a másik dolog, hogy nekem visszatérő hasmenésem volt, iszonyatos puffadás minden nap és görcsök, amit nem tudtam ételhez kötni, mert ugyanolyan étrend mellett valamikor hetekig jól voltam, aztán hasmenésem lett és még diétával sem akart elmúlni. kiderült, hogy laktóz intoleranciám van. nem akartam elhinni, hogy csak az a baj, de miután elkezdtem diétázni, 2 nap alatt elmúlt minden panaszom.

2017. aug. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!