Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kaphattam el így bármit is?...

Kaphattam el így bármit is? Annyira félek.

Figyelt kérdés

Még februárban történt az incidens. A suli wc-t használtam, kicsit feldúltan, mert felidegesítettek az osztálytársaim. Le volt hajtva az ülőke, én pedig felhajtottam, azonban ahol hozzáértem, nedves volt. Jég hideg volt, víz állagú, így automatikusan víznek is gondoltam...

Reflexből a falhoz nyúltam, mivel két zsebkendő volt nálam, azt meg nem akartam erre pazarolni, a ruhámba pedig nem szerettem volna beletörölni, és azon húztam végig az ujjam. Nos, ezt követően az egyik zsepivel letörölgettem az ülőkét, majd miután végeztem, azzal a kezemmel, amivel belenyúltam a dologba, kitöröltem magam. Alapos kézmosás, stbstb, mentem a dolgomra.

Még aznap este elkezdett gyötörni a gondolat, hogy mi van, ha nem víz volt?

Azóta konkrét rettegésben élek. Nem merem elmondani senkinek, mert a szüleimet már így is aggasztja a "paranoiám", meg mit gondolnának... De nagyon félek. Nem tudom, mit kellene tennem.

Komoly betegséget kaphattam el így? A HIV/AIDS az, ami nagyon aggaszt... Ettől borzalmasan félek, annak ellenére, hogy szűz vagyok, nem élek szerelmi/nemi életet, illetve soha nem drogoztam, és nem is fogok.

Tudtommal nem volt semmiféle sérülésem odalent, de nagyon félek, mi van, ha csak nem tudtam róla?

Sajnos a zsebkendő, mivel vékony, átázott, így ezzel sem tudom magam nyugtatni...

Kérlek, segítsetek! Nem bírom ezt tovább...



2017. aug. 5. 12:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
ne haragudj azt nem tudom meg mondani hogy vizelettel közvetítődik-e aids de szerintem nem amugy magyaroszágon 1:10000hez az esélye hogy olyan ember volt egy gyerek wcbe pedig szinte nulla max a tanár
2017. aug. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Ha igaz az, amit a neten olvastam, akkor a vizelet nem fertőz...

De középiskolás vagyok, ott a többség már él nemi életet. Nem tudom, borzalmasan aggódom...


Ha víz állagú volt, akkor az csak vizelet lehetett, ha nem víz, ugye? Mármint, más testváladék sokkal sűrűbb, az feltűnt volna, ha abba nyúlok bele, nem? Meg az hogy került volna egy női wc-be?


Mindenesetre köszönöm szépen a válaszod!

2017. aug. 5. 13:04
 3/14 anonim válasza:

Csináltass HIV tesztet, abból tuti megtudod.

Egyébként kissé paranoiásnak tűnsz, túlparázod az esetet. Nyugi!

2017. aug. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Kiskorú vagyok még, a szüleimnek pedig nem tudom, hogy beszéljek erről...

Az engedélyük nélkül pedig kérlek, hogy ez lehetséges lenne... Vagy hát, valamiként tudniuk kellene róla...

2017. aug. 5. 13:15
 5/14 Molyember ***** válasza:
100%
Semmit sem kaptál el, viszont van egy tisztességes szorongásod, amit annak ellenére is kezelni kell, hogy most nyilván nem érdekel. Idővel sokkal rosszabb lesz.
2017. aug. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Azt hiszem, teljesen igazad van, elnézve, hogy majd fél évvel az eset után is képes vagyok sírni miatta...

Rettegek...

2017. aug. 5. 13:25
 7/14 Molyember ***** válasza:
Erről viszont beszélned kéne a szüleiddel, vagy a háziorvosoddal, mert szerintem te is normálisan akarsz élni, viszont így nem lehet.
2017. aug. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy lehetne anélkül, hogy teljesen hülyének ne nézzenek...
2017. aug. 5. 13:31
 9/14 Molyember ***** válasza:
Gondolom, nem vagy humorodnál, de hátha: jelen állapotodban teljesen hülye vagy. Az orvos viszont betegként néz rád, a szorongás pedig egy leírt betegség, amit lehet kezelni. Ha hagyod eluralkodni, akkor ugyanúgy elrontja az életed, mint az AIDS, amitől jelenleg rettegsz, miközben annyi esélyed van rá, mint a hererákra.
2017. aug. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Megpróbálok beszélni a szüleimmel, azt hiszem...

Szeretném elhinni, hogy nem vagyok beteg, de túlságosan is félek... Ráadásul mióta utána olvastam, csak sokkal rosszabb...

De köszönöm szépen a válaszod!

2017. aug. 5. 13:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!