Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 2 napja nyomo, szorito fajdalo...

2 napja nyomo, szorito fajdalom a gyomor kornyeken.2. nap sárgás szeklet ami hig uszik a vizen. Laz. Mi ez? 13/l

Figyelt kérdés
Láz,híg széklet,sárga, sárga széklet,fájdalom,gyomor,széklet, hasmenés

2017. aug. 14. 17:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Elsőre hasnyálmirigy-gyulladásra gondolok, mert nekem van, tudom, milyen. Enyhébb esetben epeürülési zavarok vagy májproblémák is okozhatják.

Mivel fiatal vagy, ezek nem túl valószínüek, lehet, hogy csak gyomorrontás, vagy vírus. De ha nem múlik, vérvétel szükséges (bilirubin, amiláz, lipáz, CRP értékek kiemelten).

2017. aug. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mi törtenik ha ez kezeletlenul marad es virusnak hiszik?
2017. aug. 16. 11:04
 3/5 anonim ***** válasza:

Ne gondolj azért a legrosszabbra, a hasnyálmirigy-gyulladás nagyon erős (!) fájdalommal jár. Nekem éjjel ki kellett hívni a mentőket, kórházba kerültem. Életveszélyes állapot lehet. Nem hiszem, hogy nálad erről lenne szó.

Szerintem menj el a háziorvoshoz, kérj beutalót vérvételre, esetleg ultrahangra, ezekből sok minden kiderül.

Remélhetőleg csak valami fertőzés, javaslom, hogy diétázz, (keksz, cukormentes tea, rizs), de mindenképp menj orvoshoz! (hasnyálmirigynél napokig null diéta szükséges, még vizet sem szabad inni, csak infúziókat adnak. Ezért tartom fontosnak, hogy menj el vizsgálatra.

Ha bakteriális fertőzés, akkor antibiotikumot kapsz, ha vírus, akkor tüneti kezelésre gyógyszert.

Ne aggódj, nem hiszem, hogy nagy baj lenne.

2017. aug. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Jobban vagy?
2017. aug. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen ,köszönöm?😘
2017. aug. 25. 09:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!