Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kezdjek el aggódni? Ez lehet...

Kezdjek el aggódni? Ez lehet veszettség? (többi lent)

Figyelt kérdés
Szóval, megharapott egy kutya kétszer is, az első még július elején történt, és azóta láttam a kutyát, szóval nem fertőzhetett meg,DE kb. augusztus elején is kaotam tőle egy harapást. A harapás utáni 13.nappal láttam a kutyát, de úgy tudom, hogy akkor a biztos, ha 15 nap után sincs semmi baja. Nem lenne ezzel semmi gond, csakhogy mióta megharapott, sokszor szokott enyén fájni a harapás helye, és fájás helye egyre feljebb helyezkedik el, mára már combom legfelső részén. Lehet, hogy ezt csak én képzelem be, mert eléggé félek a betegségektől, de akkor is. Ha orvoshoz mennék kiröhögnének. Amúgy egy kicsit ismerem, akivel kint láttam a kutyát. Ma találkoztunk vele, az egyik haverom megkérdeztem tőle, hogy hol a kutya, de Ő elviccelte. Mit tegyek?

2017. aug. 18. 17:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Jaj istenem..

Ha én minden betegségnek utánanéznék és így félnék tőlük, akkor már méhnyakrákot is diagnosztizáltam volna magamnak. Pedig fiú vagyok.

Kb 5 évente regisztrálnak egy veszett kutyát az országban.

2017. aug. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
#1 szlovákiávan élek
2017. aug. 18. 18:00
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ha egy kutya megharap, alap, hogy megkeresed a gazdijat. De én akkor sem biznek benne, főleg vidéken. Első dolgom az lett volna, hogy elmegyek orvoshoz és kérek oltás. De szerintem nem veszett, szóval ne aggódj :) de sosem lehet tudni és legközelebb menj el vele első körben dokihoz. Nem röhög ki mert az a dolga, hogy neked segítsen. Úgy fogd fel, hogy lényegében te és a szüleid fizujábol él (hiszen fizettek gondolom TB-t) :)
2017. aug. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kérd el a haverodtól a kutya oltási könyvét, ha rendszeresen oltva van veszettség ellen akkor nincs gond, ha nincs oltva, lehet gond. Akkor látogasd meg a háziorvosod! A veszettséggel nem viccelnék!
2017. aug. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Kisvárosban élek, egy lakótelepi kutyáról van szó. Sajnos a gazdáját nem ismerem közelről, még a telefonszámát sem tudom.
2017. aug. 18. 20:50
 6/6 anonim ***** válasza:
Ismeretlen állat esetén rutinból adják az oltást. Ha nincs oltva de ismert akkor is, de ha 14 nap után se beteg, akkor nem adják be mindegyik oltást, mert akkro tuti nem volt fertőző.
2017. nov. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!