Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Más is fél a mentális betegség...

Matúz Péter kérdése:

Más is fél a mentális betegségektől?

Figyelt kérdés
Jártam pszichiáternél és ő megnyugtatott, hogy mentálisan egészséges vagyok. De én mégis úgy érzem sokszor. Kissé hipohonder vagyok és pánikolós.Meg önbizalom hiányos. Aki volt hasonló cipőben, hogyan küzdi le ezt? 30/F

2017. aug. 22. 13:58
 1/3 anonim ***** válasza:

A mentalhygene egy erdekes tema...

Nehezen lehet diagnosztizalni, nem lehet annyira a betegsegeket kategorizalni, a pacienst teljesen fel kell terkepezni ahhoz, hogy info legyen a lelki allapotarol, a diagnozis rola meg szubjektiv.

Valaki az enyhe autizmust Aspergerrel diagnosztizalja, valaki meg nem is tudja besorolni a betegseg fajtajaba.


En is jartam pszichiaterhez, megkaptam a leleteket, amiket szepen elolvastam es volt mindenfele diagnozisom,mert kitarulkoztam es eleg elenk a fantaziam. A pszichiaterem szerint elmebeteg vagyok, szerintem pedig teljesen normalis.


Folosleges a diagnozisod alapnan elni, mert en pl akar nem differencialt szomatoform zavarral is diagnosztizalhatnalak.

2017. aug. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ja, igen nekem is mondta egy pszichiáter, hogy ahány helyre fogok menni, annyi diagnózisom lesz. Tehát rajta, ha nem nyugtatott meg az orvos válasza irány egy másik, hátha valamit kitalál, és jól begyógyszerez. Ezt akarod?
2017. aug. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Igazatok van.

Attól nem lesz jobb az élet, sőt rosszabb lesz, ha megbélyegeznek valamivel.

Köszönöm a válaszokat.

2017. aug. 23. 11:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!