Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 145-ös vérnyomás ennyire...

145-ös vérnyomás ennyire magasnak számít?

Figyelt kérdés

Elmentem alkalmassági hosszabbításra, ahol 145-öt mért a doki, nem emlékszem a többire. Adott 24 órás mérőt, visszamentem, hüledezve mondja, hogy így meg úgy nagyon magas, ezer helyre akar elküldeni, rögtön gyógyszer stb., meg sorolja fél órán keresztül, hogy mikbe meg hogyan fogok belehalni, meg milyen betegségeim lesznek stb.

Nekem ez egy kicsit túlpörgés szagú.


Nem kaptam meg a mérési eredményeket se, de szerencsére a legtöbbet figyeltem én is a gépen mikor mért, munkában terhelésre 145/85 körül 120 pulzus, délután otthon 130 környéke 80 pulzus, estétől 120, éjjel 110 végig, 65-70 pulzus. Nem tudok 50-60 mérést megjegyezni fejből azért, csak ennyire emlékszem...


Én nem érzem úgy, hogy indokolt lenne a dokinak az erősen túlzott reakciója erre, viszont ő nem hajlandó ekkorára megadni az első csoportú alkalmasságit. Joga van hozzá egyáltalán elutasítani ekkora vérnyomással? A munkám függ rajta, úgyhogy nem igazán vagyok boldog az ő túlzó szubjektív véleményhullámai miatt.


Erősen ajánlott hétfőn elmennem és orvost is váltanom egyből?



2017. szept. 2. 21:29
 1/7 anonim ***** válasza:
38%

Menj másik orvoshoz. Nem nagyon magas a vérnyomásod, de semmiképpen ne szedj rá gyógyszert. Annak sok mellékhatása van. Amit tehetsz: egyél mindennap néhány gere4zd fokhagymát. Az leviszi a vérnyomást, és többet használ, mint a gyógyszerek.

Tapasztalat.

2017. szept. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem magas. Lehet ideges voltál kicsit az orvos miatt.
2017. szept. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Látom az első egy igazi szakértő.... Keress másik orvost, olyat aki rendesen kivizsgál és nem csak a szindrómákkal és következményekkel dobálózik. Vérvétel, életmódváltás, káros szokások felfüggesztése (dohányzás), esetleg diéta... Ha kell, igenis szedd a gyógyszert! De egy vélemény nem vélemény, az egésségnél nincs sontosabb dolog, ne csak egy orvos véleményére alapozz ha komoly dologról van szó! És inkább szedd a gyógyszert kis mellékhatásokkal mint halj meg 40 évesen szívinfarktusban! Mellesleg egy 140-es érték miatt nem fognak feltétlen gyógyszert szedetni veled. Jó egészséget neked!
2017. szept. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
49%

Nem tudom az előttem szólók miféle másik orvosról beszélnek, meg orvos váltásról xd Az üzemorvost nem te választod meg, nem háziorvos az !

Leállított és nem is dolgozhatsz, vagy ?

2017. szept. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Az üzemorvos azt mondta ez csak picit magas, de figyeljek rá, méregessem rendszeresen, hol vegyek vérnyomásmérőt ami nem gagyi, adott füzetet is hozzá, és szóljak ha növekszik. De a munkában, eszméletvesztés, rosszullét vagy hasonló ami veszélyes lehet, az ki van zárva hogy emiatt legyen, ezért ő simán megadja a munkához az éves papírokat minden évben.


Viszont most a jogsim jár le és azzal a háziorvoshoz kell mennem, nem tudok nélküle dolgozni. A háziorvos viszont kicsit túlpörög ezen... Hívtam az üzemorvost, de azt mondta ő hiába adja meg, mert őneki ki kell küldenie a papírt a háziorvosnak utána mert ő az elsődleges, márpedig a háziorvos nem fogja elfogadni az biztos.

Tehát mindenképp háziorvost kell váltanom...

2017. szept. 2. 22:41
 6/7 anonim ***** válasza:
43%

Azért álljunk meg egy picikét. A normál vérnyomás 120/80. A vérnyomásod igenis magas és a pulzusod is. Tessék szépen szedni gyógyszert, mert valóban le kell húzni. Nem mondom, h túl kell pörögni a dolgot, de ez már az a kategória, aminek a hosszútávú nem kezelése komoly bajokat okoz.

Jogsi alkalmasságit bármelyik orvos adhat, ha kifizezed az árát.

És menj el kardiológiára, vizsgálják ki a vérnyomás és pulzus gondjaidat.

2017. szept. 3. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

A pulzus egyáltalán nem magas, terhelésre a 120 mitől lenne magas? A többi nyugalmi állapotú pedig rendben van.


A peres érték is rendben van csak picit több a normálisnál, a fő érték kicsit több valóban, de munkában, stressz, utálat, közepes fizikai munka, meleg hatására még normális is talán. Ennek jele az otthoni 130-as és az esti 120-as, 110-es értékek.

Ne mondja nekem senki, hogy erre egy nyamvadt első csoportú alkalmasságit nem lehet megadni.

Ez mind az orvos túlzó, felesleges, szélsőséges szakmai hülyesége, maximalistának képzeli magát vagy nem tudom, semmi más. Csak közben munkanélkülivé tud tenni egy embert a hülyeségével...

2017. szept. 3. 20:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!