Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Cukorterheles eredmenye,...

Cukorterheles eredmenye, segitenetek?

Figyelt kérdés
Nem kismama vagyok, a sulyproblemaim miatt vondolt ra az orvos. Eredetileg a cukros valtozat lett volna, de az ehgyomri cukrom mar eleve magas volt, 8. Igy proba reggeli lett, egy oraval kesobbi eredmenyem ah 14-es cukor. Az osszpontszam 295, ha jol tudom ezt 22,5el kell osztani es ugy job ki az a bizonyos szam ami eldonti? Ha jol tudom akkor ez nekem 13.. segitenetek hogy ez akkor most mit jelent? Csak emelkedett a problema, vagy mar jelen van?

2015. szept. 29. 11:28
 1/7 A kérdező kommentje:
Illetve ha akkor ha ez a problemam, akkor mi a teendom? Csak jovoheten tudok vissza menni a haziorvoshoz, ha gond lenne akkor mar most elkezdenek utana nezni, hogy min en hogy kellene valtoztatni.
2015. szept. 29. 11:31
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha az éhomi vércukorérték több, mint 7,7, a terhelés utáni pedig több, mint 11,1, akkor CUKORBETEGSÉG áll fönn!

Haladéktalan keresd fel az orvosodat, mert ki kell deríteni, hogy 1-es, vagy 2-es tip. diabetesed van-e. Addig is állj rá a napi ötszöri étkezésre. Reggeli 20 gr szénhidrát (fél teljes kiőrlésű kifli) felvágottal, sajttal, tojással, zöldséggel, tízórai 20gr ch (pl 1 alma, drb korpovit keksz), ebéd 50 gr CH (pl hús, barnarizzsel, vagy 2-3 szem krumplival, vagy 2 szelet barna kenyérrel), uzsonna, 1 natúr joghurt, 2-3 korpovit keksz, vacsi 30gr CH (barna kenyér kb 2 szelet, felvágottal, zöldséggel, hússal)


Szigorú diétát kell tartani, gyógyszerrel, vagy inzulinnal kombinálva. Fehér lisztet, cukros dolgokat, fehér rizst el kell felejteni, gyümölcsöt mérni kell, banán, szilva, szőlő elfelejtve.

Rendszeres étkezés, szigorúan lemért szénhidrátokkal. (táblázat az interneten fent van)

Így szépen le is fogsz fogyni és javulhat a cukrod is.

Ha nem tartod, súlyos következméynei lehetnek.

2015. szept. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Bocsánat a reggeli éhomi 7 fölött már diabetest jelent!
2015. szept. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszt es a segitseget! Valahogy sejtettem, mar el is kezdtem gondolkodni hogy min kellene valtoztatni, es jo uton jartam. Ugy tudom hogy a sport is fo tos resze len e a dolognak.. biciklizes, torna megteszi? Megegyszer koszonom a segitseget!
2015. szept. 29. 19:32
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen, az is nagyon fontos lesz, de az első a diéta! ILyen értékekenél azonnal el kell kezdeni és mihamarabb elmenni az orvoshoz, mert lehet, hogy inzulin kell.

A diétázást meg fogják tanítani, az elején egy kis macera mindent mérni, de hamar bele fogsz jönni!

Jó egészséget kívánok és kitartást!

2015. szept. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonok mindent !
2015. szept. 30. 06:57
 7/7 anonim ***** válasza:
A Hemoglobin ALC a lényeges és nem a pillanatnyi vércukor, mert azt sok minden befolyásolhatja pro és kontra /pl. időjárás, lelkiállapot stb./
2016. márc. 1. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!