Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kinek mennyi idő után hatott...

Kinek mennyi idő után hatott a gyógyszeres kezelés Colitis ulcerosa esetén?

Figyelt kérdés
Kb 2 hónapja vagyok beteg. Két hete kaptam Salofalk 500mg gyógyszert.Most is ugyanolyan rossz a helyzet, hasmenés, véres széklet, hasi görcsök. Érdekelne hogy mennyi idő körülbelül míg megszűnnek a tünetek.

2017. szept. 5. 15:27
 1/5 anonim ***** válasza:
66%
Szia! Érdemes lenne kipróbálnod a gyógynövény kivonatokat is.Van egy angol orvosi könyvem, amiben két beteg is leírja a saját tapasztalatát ebben a témában, hogy hogyan hozták rendbe.Ha esetleg érdekel, akkor szívesen beszkennelem és elküldöm emailben azt a pár oldalt.Jobbulást!
2017. szept. 6. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

Szia! ugyan nincs CU-m, de ebben az esetben én visszamennék a kezelőorvoshoz. én (vérzés, fájdalom esetén) logikusan szteroiddal kezdtem volna, ami gyorsan lehúzza a gyulladást, majd ez mellett mehet a salofalk, és maradhat is a sztero leépítése után.

DE én nem vagyok orvos... viszont én anno nem is kaptam salofalkot, sem 5asa-t, azonnal szteroiddal kezdtünk (entocort, majd prednisolon), pedig csak mérsékelt gyulladás volt.

2017. szept. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Vissza fogok menni, hátha változtatnak valamit.
2017. szept. 6. 14:19
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is Salofalkot írtak fel, azt mondta a doki, életem végéig szednem kell, máskülönben csak súlyosbodni fog az állapot. Azért én adtam magamnak egy esélyt, hogy hátha alternatív gyógyászattal lehet kezdeni vele valamit, meg pszichoterápiákkal - a doki azt mondta, nem ismerik az okát a CU-nak de biztos pszichoszomatikus. Oké, tudom hogy minden "pszichoszomatikus", ami rejtély az orvostudománynak. Szóval nem szedtem be a Salo-t, hanem csináltam mindenféle mást, ma hivatalos papír van a kezemben arról, hogy nincs CU-m, de hogy pontosan mi mulasztotta el - passz. Az biztos sokat segített, hogy nem hittem el, hogy gyógyíthatatlan. ;)
2018. jan. 18. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Örülök hogy sikerült meggyógyulnod.

Nekem azóta voltak jobb időszakaim de most megint véres a székletem és gyakrabban kell mennem wc-re. Emeltek a dózison de csak visszatér a probléma. Most egy gyógynövény keverékből készült teát iszok. Kicsit segít úgy érzem.

2018. jan. 18. 20:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!