Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Úgy érzem, betegségemből...

Úgy érzem, betegségemből egyetlen kiút a gyógyszeres kezelés (antidepresszáns). Nektek mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Annyira erősen szorongok, annyira kemény és állandósult halálfélelmem van, hogy jóformán nem merek kimenni az utcára. Beleborzongok, ha elképzelem, hogy át kell keljek a zebrán. Rettegek a nagy nyílt helyektől.

Már évek óta vannak ilyen problémáim, és noha úgy-ahogy eddig próbáltam a dolgaimat intézni, és IGEN, átmentem naponta 5-ször is a zebrán, rettegésem, halálfélelmem, szorongásom nem csillapodott.


17-18 éves koromtól kezdve már szedtem Zolofot kb. 2 éven át, csekélyebb problémákra (akkoriban szorongtam az iskolában, ma ilyen problémám nincs, már nincs adott oka a szorongásnak, ugyanúgy állandó halálfélelmem van egyedül mint társaságban, az utcán sétálva vagy munka közben).


A mostani idegállapot három éve, egy borzalmas magánéleti válságból fakadó depresszió után kezdődött, és azóta töretlen.

Azt hiszem, erősen hipochonder vagyok, szélsőségesen figyelek mindenféle, testemből származó érzésre, olyanokra is, amiken mások csak mosolyognak. A gyógyszerektől is rettegek már, de most úgy érzem, hogy muszáj leszek felkeresnem egy pszichiátert és alávetnem magam egy kivizsgálásnak, melynek valószínűleg az lesz a vége, hogy ismét beállítanak nekem egy antidepresszánst, és ha így lesz, én szedni fogom. Egyszerűen úgy érzem, hogy nincs kiút ebből az állapotból, tönkreteszi az egész életemet. Bármi is történik, a napjaim élhetetlenek. Sokan mondták, hogy menjek pszichoterápiára, de úgy érzem, hogy annyira szorongok, hogy így még az sem működne.


Ha esetleg volnának tanácsaitok, bármilyen ötletetek vagy gondolatotok, örömmel venném és sokat segítene.



2015. aug. 8. 03:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Ilyen szerektől el is hiszem, hogy rettegsz, én amondó vagyok, ezeket a súlyos mellékhatásokkal járó, akár maradandó agyi elváltozást is okozni képes szereket csak akkor szedd, ha tényleg ez az egyetlen út, és mérlegelve az előnyöket és hátrányokat az előnyök felé billen a mérleg nyelve.

De akkor is keress fel magánrendelésben egy megbízható pszichiátert, mert a kórházi kóklerek csak mechanikusan irogatják fel a szereket. Enyhe problémákra a Zoloftot/Sertralint, súlyosabbakra Cipralexet vagy Venlafaxint, még súlyosabbakra meg valami olyat, amitől egész nap be is kábul az ember, és félzombiként élheti az életét. Holott lehet, hogy nem is a szerotoninrendszerrel van a bibi.


Én azt javaslom, mielőtt önként szétbombáztanád az agyadat mindenféle kétes kemikáliákkal, azért csinálj végig egy pszichoterápiát.

Persze, hogy úgy érzed, hogy nincs kiút, egy depressziós nem fogja azt érezni, hogy na, ebből tök könnyen kilábalok. De ettől, hogy te így érzed, ez még nem jelenti azt, hogy úgy is lesz.

Keress fel egy pszichológust (magánrendelésen, nehogy valami kórházi némberhez menj!), mondd el neki a panaszaidat, és hogy ezen szeretnél túljutni. Nem veszíthetsz semmit, a pszichológus kezelésének a gyógyszerekkel ellentétben nincs mellékhatása, ellenben sokszor hatékonyabb mindenféle gyógyszernél.


Én 7 évig voltam krónikusan depressziós, egyik pirula sem segített igazán, némelyiknek olyan (mellék)hatásai voltak, hogy arról kész thrillert lehetett volna írni, amelyik hatott, annak is több volt a hátránya, mint az előnye. Sőt, volt, amitől maradandó károsodást is szenvedtem. Szerencsére nem komoly, és még időben eszméltem, szóval ettől még simán élhetek teljes életet.

Végül aztán a pszichoterápia, kiegészítve egy éven át egy Coaxil nevű antidepresszánssal (ami nem divatos, de nálam nagyon bevált, és nem is voltak mellékhatásai, és 1 év elteltével el is hagyhattam), meg alkalmanként 1-2 szem Valeriánával, segített, és most már gyógyultnak lehet mondani.

2015. aug. 8. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Csak tessék megnyugodni :D

Így nem élet, az élet. Mindenkivel történnek rossz dolgok, de tudni kell ezeket kezelni, és túllépni rajtuk. Ezt csakis te tudod megoldani. A gyógyszerek nem oldják meg a problémákat, csak segítenek elviselni őket. Ez így egy ördögi kör lesz. Vess véget neki minél hamarabb! A történetedből itélve, elég fiatal lehetsz, gondolom a húszas éveidben jársz. Előtted az élet. Nem kéne elszalasztanod. Javasolnám, ha van valami zöld terület a környékeden, akár egy park, egy mező, egy rét vagy bármi, ülj le oda egy kicsit. Csukd be a szemed, hallgasd a természetet, érezd az illatokat, nézd az állatokat, rovarokat. Gondolkozz el azon, mi értelme élni. Mennyi minden van előtted, és mennyi mindentől akarod magad megfosztani. Mennyi lehetőség és mennyi boldog pillanat áll előtted. Ne akard ezeket elvenni magadtól. Hallgass a testedre, nem hiába jelez neked, hogy valami nem oké. Szeresd magad, hisz más is szeret, és az sem véletlen.

Én csak ennyit tudok neked mondani. Ismerd fel a hibát, és küszöböld ki. Esetleg egy pszichológust felkereshetsz, aki meghallgat, és tud téged támogatni. Antidepresszáns helyett pedig ott a sok nyugtató gyógytea, amiket korlát nélkül iszogathatsz, mert még egészségesek is. Kitartást, hajrá! :)

2015. aug. 8. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Nekem is ilyen betegségem volt. Megoldás: Vodka.
2015. aug. 8. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!