Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valóban lehet némelyik emberek...

Valóban lehet némelyik embereknél pl. Országgyűlési képviselők és Polgármesterek közül Asperger szindrómás vagy Autismussal együtt élők?

Figyelt kérdés

Ismerek két Országgyűlési képviselőt és azoknak a testvérüket külön-külön 1-1 fő testvérüket.


És láttam a közösségi portálon egyiküket úgy probálnak öltözködni mintha nem múltak volna el 40 évesek és nem közelitenének az ötödik X életévükhöz.


Nekem az a gyanúm egyikük másikuk enyhe fokban értelmi fogyatékosságal küzdenek. Ez nem derülhetett ki róluk 18 életévük alatt nem létezett ez a fajta Orvos tudomány Magyarországon belül. 18 év felett saját akaratuktól függően nem mennek el vele Speciális Orvosukhoz.


Mig az egyikükkel személyesen találkoztam szinte olykor figyelmen kivül hagyta a lényeges beszédet minden embernék amikor beszélgetett.



2012. okt. 24. 15:46
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem a politika eléggé NT műfaj, elég jól elő kell adniuk magukat, ennél is fontosabb, hogy ki kinek a haverja, hogyan tud szervezni, manipulálni.


Az öltözködés meg, ha nem protokolláris eseményről van szó, nem igazán mérvadó.


Az Asperger szindróma és az autizmus mióta értelmi fogyatékosság? Súlyos esetben, ha alacsonyan funkcionáló esetleg, de nekik politikában esélyük sincs.


Ma sem igazán közismertek ezek a diagnózisok, felnőttként, nagyon magasan funkcionálóként esélyed nincs megkapni, még az ezzel foglalkozó intézetekben sem. De ha érvényesülnek az életben, nincsenek gondjaik, akkor minek is erőltetni?


Lényeges beszéd figyelmen kívül hagyása? Az meg mit jelent egyáltalán? Politikusokról beszélünk, szerinted mikor beszélnek ők a lényegről? :)


Az a baj, hogy nem lehet mit kezdeni a kérdéssel. Te ismersz két politikust, akiket nem nevezel meg. Biztosan aszpik.

2012. okt. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%
A lángész és az őrült nagyon közeli tünetek.
2012. okt. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
41%

Az őrült, és az értelmi fogyatékos 2 különböző kategória, semmi köze a kettőnek egymáshoz. Vannak 120+ IQ-val rendelkező őrültek is.

Az asperger pedig abszolút nem értelmi fogyatékos, sőt, diagnosztikai kritérium, h normál, vagy átlag feletti IQ-val kell rendelkeznie az érintettnek, az alacsonyan funkcionáló klasszikus értelemben vett autista pedig, ahogyan az első válaszadó írta, a közelébe nem jut a politikához.

Amit konkrétan említesz az öltözködés terén, ha jól értem azt kifogásolod, h nem a koruknak megfelelően, egészen pontosan túl fiatalosan öltözködnek bizonyos politikusok, és ezzel nevetség tárgyává teszik magukat. Nos, elárulom, h ennek semmi köze az autizmushoz, vagy az aspergerhez, ez inkább amolyan enyhe fokú kapuzárási pánik. Az asperger-specifikus "furcsa" öltözködés ennél sokkal szembetűnőbb szokott lenni.


Ettől függetlenül az eredeti kérdésedre a válaszom, igen, elvileg lehetséges, h politikai mezőnyben is elő-elő fordul aspergeres ember, mivel sokkal többen élnek asperger-szindrómával, mint azt gondolná az ember, és igen, sokan valóban nem is tudnak róla, ennek azonban semmi köze az értelmi fogyatékossághoz.


Sajnos még mindig sokan keverik a fogalmakat, és előítéleteik vannak. Összefoglalva: őrült nem egyenlő gyenge elméjű, furcsa viselkedés nem egyenlő hülye...

2012. okt. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Valóban olyan 1-2 politikusunk, mint akik nem teljesen normálisak. De én sem hiszem, hogy egy autistát érdekelhet ez a pálya. Más lehet a baj.
2012. okt. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
27%
Szerintem a képviselők 98% értelmi fogyis........
2012. nov. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Azért tettem fel ezt a kérdést láttam egyik Polgármesternek az egyik testvérét a közösségi portálon.

Úgy festi a haját olyan hajviseletett visel meg divatos mükörmöket visel ahoz képest már 1000 éve 14-18 éves korosztályhoz tartozik.

2012. nov. 10. 21:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!