Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Cukorbetegséget az orvosok...

Cukorbetegséget az orvosok még szokták vizelet alapján megállapítani?

Figyelt kérdés

Vagy muszáj vért venni?

Hogyan végeztethetnék egy tesztet? Milyen orvoshoz forduljak? Előre is köszi a segítséget.


2016. febr. 18. 17:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Muszáj vért venni. Vizeletet is kérnek, de vért is.
2016. febr. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

És mennyire? Tűszúrás elég? (mint az az ujjbegyes vérvétel módszer?)

Vagy "le kell csapolni" pár decilitert, és bele kell szúrni a vénába?

2016. febr. 18. 18:18
 3/12 anonim ***** válasza:
Vénából veszik, és minimum kétszer.
2016. febr. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Első körben menj háziorvoshoz, ő majd ír beutalót szakorvosi rendelésre.
2016. febr. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
És van olyan vizsgálat, amit érdemes elvégeztetni a vérvétel előtt, mert sokkal egyszerűbb, és az eredménye alapján elkerülhető a vérvétel? Szóval feleslegesen nem akarok átesni ilyen "traumán" :D És lehet, hogy csak bemagyarázom magamnak.
2016. febr. 18. 19:19
 6/12 anonim ***** válasza:

Én most voltam 1 hete ilyenen.

Viszel vizeletet,éhgyomorra vesznek vért(rendesen sokat mimt egy átlagos vérvétel,nem mint a vércukorméréses cseppes vér).Adnak ,megiszod a 2dl tömény cukros sz@r vizet.2 óra múlva pisilned kell és újból vesznek vért de már kevesebbet.Nekem nagyon jó lett a vérben,viszont a vizeletembwn magas lett ,de azt mondták a véreredmény a lényeg szóval muszáj a vérvétel!

15/l

2016. febr. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
És miért voltál vizsgálaton? Mert attól félek, hogy végigmegyek ezen a hosszas procedúrán, aztán kiderül, hogy csak bemagyaráztam magamnak. Mindenhol olvasok mindenfélét, és nem tudom, hogy a tüneteknél mekkora a mérték.
2016. febr. 18. 23:33
 8/12 anonim ***** válasza:

Mindenki csak nézett hogy egy ilyen fiatal lány mit keres cukorvizsgálaton.Nekem apai ágon öröklõdik,és elõtte 2 héttel voltam vizsgálaton (csak egy sima ellenõrzés mivel pár évente érdemes a vérvétel),és magas lett a cukrom a koromhoz képest,tüneteim voltak (vizelésiinger,sokat ittam,szemfájdalom stb.).Így elmentünk megnézettük kiderült teljesen rendben van a cukrom,a vizelettel meg ne foglalkozzak h magasabb lett a cukrom benne.

Majd félévente egyszer végig kell csinálnom ezt a tortúrát 😧

Inkább menj el és nézsd meg mint hogy

valami baj legyen. De elõtte háziorvossal írass beutalót.

(utolsó voltam )

15/l

2016. febr. 19. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem értem mit parázol, ha nem vagy cukorbeteg, akkor örülsz neki és ennyi. Gondolom ha vizsgálatra küldenek, van oka.
2016. febr. 19. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nem értem. Mit parázok, ha nem vagyok cukorbeteg? Szóval ne is féljek tőle egészen addig, amíg nem leszek az? Ez kicsit felelőtlen, nem? De lehet, hogy félreértettelek.
2016. febr. 20. 00:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!