Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Antibiotikum mellé minden...

Antibiotikum mellé minden esetben kell probiotikum?

Figyelt kérdés

Nem vagyok ilyen téren tapasztalt, mert kb szökőévente egyszer kell antibiotikumot szednem szerencsére. Most felírt antibiotikumot, ma fogom bevenni az utolsó tablettát, viszont nem mondta, hogy szedjek mellé probiotikumot is. Szerencsére nem volt semmi mellékhatása a gyógyszernek, nem volt hasmenésem.


Kellett volna/kellene szednem probiotikumot?


2017. szept. 27. 13:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Elvileg azért érdemes, mert az antibiotikum felborítja az egészséges bélfórát. De ha nincs hasmenésed és nem érzékelsz semmi különöset akkor elhagyható szerintem.
2017. szept. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha nem érzed magad rosszul, nem vagy fáradt, sápadt, nincs hasmenésed akkor nem kell.
2017. szept. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én probiotikumos natur joghurtot szoktam mellé enni, egyél meg pár napig te is 1-1 dobozzal, pl Actíviát.
2017. szept. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha fáj a fejed be kell venned a fejfájás csillapítót?
2017. szept. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

Ha nem vagy érzékeny az antibiotikumra, akkor nem kell.

Ne hagyd magad befolyásolni a reklámok által. A gyógyszergyártók beszedetnének mindent, csakhogy fogyjon.

Egyébként kímélő étrenddel hamar visszaáll a bélflóra, ha egyébként nincs probléma vele.

2017. dec. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!