Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Még decembertől megmaradt 6db...

Még decembertől megmaradt 6db enterol probiotikum por formájában. Beszedhetem csak úgy? Vagy kimondottan csak antibiotikum, hasmenés esetén ajánlott?

Figyelt kérdés

2017. júl. 25. 17:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Miért szednéd be, ha semmi bajod nincs?

Szerintem inkább tedd el, lehet, hogy még egyszer jól jön, ha hasmenésed lesz.

2017. júl. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hát mert vannak probiotikumok, amiket akkor is nyugodtan lehet szedni, ha semmi gond nincs. Jótékony hatásúak. Én szedtem várandósság alatt is (nem enterolt), és emiatt kérdeztem, hogy lehet-e. :)
2017. júl. 25. 20:59
 3/3 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%

A probiotikumokról azt kell tudni, hogy jelenleg még nem sikerült olyat kifejleszteni, ami kolonizálni tudna a bélben (vagyis tartósan ottmaradna), csak amíg áthalad, addig megtámogatja az emésztést és ha esetleg gyengélkedne a bélflóra, akkor ez a pillanatnyi tehermentesítés segíti a regenerálódását. Egyébként az enterol probiotikuma nem baktérium, hanem gomba, ezért pl. az antibiotikumok nem hatnak rá, ezért jó csel antibiotikum kúra esetén.

Ártani akkor se ártana, ha kicsattannál az egészségtől, de manapság meg annyi természetellenes kaját összeeszünk, hogy ember legyen a talpán, akinek egészséges a bélflórája.

2017. júl. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!