Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Később könnyebb lesz? Többi lent.

Később könnyebb lesz? Többi lent.

Figyelt kérdés
Szklerozis multiplexem van amire Rebif injekciót kapok 3 nap egy heten. Az első hónapban egész jól megszoktam magamnak is be tudtam adni,de mar nem megy a helye nagy faj Es közben is amig kapom az injekciot Es nagyon nehezen viselem. Akivel ugyanez van ti később meg szoktatok? En felek hogy nem tudom megszokni..

2017. szept. 27. 23:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Én betaferont szurtam 1 évig 2 naponta. Szornyu volt... Nekem is feldagadt, fajt es lilult. Illetve feltem is a szuriktol. Eletem legrosszabb eve volt. Szerencsere utana jottek a tablettak ugyhogy valtottunk isnaz orvosommal.
2017. szept. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszt! En 4.honapnal tartok de nagyon gondolkodok rajta h váltani kene mert nem birom
2017. okt. 4. 09:30
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz könnyebb később: egyre fogy a használható felület a combodon hasadon mindenhol és tudod, hogy nem lesz tőle jobb. Inkább elrontja a fehérvérsejt-arányt, megnehezítve a szervezeted fertőzésekkel szembeni védekezését. Szerintem semmi értelme az interferonoknak.
2017. okt. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
ahh :( köszi a kommentet.. teljesen ugyanez jart a fejemben csak nemtudtam megfoglalmazni.. ki vagyok már ettol
2017. okt. 19. 20:29
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia. Én copaxone-t szúrok, heti 3* már lassan 3 éve. Semmi mellékhatása, kicsi a tű. Ezt is lehetne próbálni, én csak jót tudok róla mondani. Vérképet se maceralja, viszont azóta 1 lightosabb shubom volt csak.
2017. nov. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Sajnos nem lesz könnyebb.

Az interferonok és a copaxone hatását is inkább megkérdőjelezem. 5 év betaferon után visszamondtam azt a kezelést: volt közben 2 subom és az EDSS skálán mérhető rokkantsági fokom fokozatosan romlott.

A copaxonon lévő SM-es sorstárs ismerőseim közül sokan inkább szabadulnának tőle mint én a betaferontól tettem.

Gondold el: az interferon készítői nem ígérnek semmit, nem érnek el látványos javulást sem. Akkor mi haszna lehet, hogy elrontod a vérképedet miatta és fertőzések kivédésében gátolhatja a szervezetedet.

A copaxont annyiban jobbnak gondolom, hogy a mielin alkotóelemeit tartalmazza és juttathatja be a szervezetedbe, mégis copaxont használó ismerőseim csak msosolyognak ezen a gondolaton is.

2018. márc. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a valaszt! :/
2018. ápr. 2. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!