Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Sugárkezelés mellekhatasai...

Sugárkezelés mellekhatasai hogyan enyhithetoek?

Figyelt kérdés

A bőr olyan szinten megégett hogy felholyagosodott illetve sok kiütes is jott ki ami szörnyen viszket.

Mit tudnátok ajánlani hogy ez valahogy enyhüljon?


2017. szept. 28. 11:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
56%
Ezt a kezelöorvostól kell megkérdezni, mert ilyen kezelés után csak igen kevés szert szabad egyáltalán használni.
2017. szept. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Átmenetileg körömvirág vagy kamillakrém vagy borogatás csökkenti a gyulladást. Konzultáj orvossal!
2017. szept. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szia! Egyik ismerősöm is így járt sajnos sugárkezelés alatt, pedig Neogranormonnal kente magát, mégis megégett,nedvedző hólyagos lett a bőre. Az orvosa ezt a krémet írta fel - vényköteles - de csodát tett. Még a Panthenol spray nagyon jó, ha a hólyagok elmúltak. Íme a kenőcs:


[link]

2017. szept. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
51%

Nekem ez a szakmám, szóval tudok segíteni.

Ha már letelt az összes kezelés, akkor gentamicines kenőccsel lehet kenni (gyógyszertár vény nélkül - [link] vagy kérdezd meg a háziorvost vagy az onkológusod, hogy gyógyszertárban kikevertet tud-e neked felírni).

Ha még nem telt le az összes kezelés, akkor az ott dolgozó aszisztenstől kérj segítséget. Ők fogják megmondani mikor és mivel szabad kenegetni, mert kezelésre nem szabad bekencézve menni, mert még jobban megégsz.

2017. szept. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
61%
Kezelés előtt minden krémet le kell mosni az adott testfelületről - ehhez nem kell szakértelem, laikusok is tudják -, mert nem csak a krémek bőrbe égésétől kell tartani, hanem a sugárterápia hatástalanságától is főleg. De a napi kezelések után kezelni kell a bőrt, különben komoly bőrégés valószínű.!
2017. szept. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
51%

4-es vagyok.


Igen sok betegünknél fordul elő súlyos égés, hámlás már a kezelések felénél vagy hamarabb, mert laikusoktól tájékozódnak és nem szakembertől.

2017. szept. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Biztos igazad van, "szakértő"... Elkerülte a figyelmed, én nem sárkányfűvet ajánlottam, az általam preferált krém VÉNYKÖTELES. Tehát, orvossal konzultálva lehet csak használni. Tudom ajánlani, mert bevált, ellentétben vénynélküli, haszontalan kenőcsökkel.
2017. szept. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Engem nem izgat, hogy lepontoztál meg lehurrogtál, nem is írtam, hogy sárkányfüvet ajánlottál. Én csak jót szeretnék a kérdezőnek. Ezért írtam le komplexen a dolgot nem csak azt, hogy ezzel kend mert xy-nak jó volt.
2017. szept. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
És a krém nem beleég a bőrbe, hanem a krém által felpuhult bőr ég meg könnyebben. A sugárkezelést pedig nem teszi hatástalanná, csak a mellékhatásokat erősíti fel.
2017. szept. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szerintem innen a szakértelme a négyesnek:


[link]


Üdv,

Egy professzor ;)

2017. szept. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!