Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Egy átmeneti szivritmuszavar...

Egy átmeneti szivritmuszavar árt a szivnek?

Figyelt kérdés
Arra lennék kiváncsi, hogy egy szivritmuszavar mennyire kárositja a szivet? Akinek szivritmuszavara van nagyobb az esélye, hogy szívinfarktus kap? Vagy a későbbiekben valami más szivbetegsége legyen?

2017. okt. 1. 16:58
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A szívritmuszavar inkább tünete annak, hogy valami már történt azzal a szívvel. Márpedig ha már valami történt vele, akkor bizony nagyobb az esélye, hogy később valami súlyosabb baja lesz. De ne parázz ezen, attól nem lesz jobb, annyit tehetsz, hogy minél egészségesebben próbálsz élni, persze az orvos tanácsát követve, mert lehet például, hogy csak óvatosan terhelhető a szíved, okosan kell sportot választanod.


Az infarktus, és minden más vérrög okozta baj kockázatát a pitvarfibrilláció növeli. Ez azt jelenti, hogy a szívpitvarok egy ideig nem működnek rendesen, és ilyenkor megalvadhat bennük a vér, vérrög alakulhat ki. Ha ilyened van/volt/fordul elő időnként, akkor az orvosod remélhetőleg elmondta, hogy mire kell figyelned ezzel kapcsolatban.

2017. okt. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
11 éves korom óta érzek ilyen olyan szívritmuszavart. Olyan is volt hogy elfekedett előttem minden egy pillanatig de nem estem el. Mégis itt vagyok 38 évesen. Anyunak is van ilyen mégsincs semmi baja.
2017. okt. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
az nem semmi.. neked mik a főbb tüneteid?
2017. okt. 1. 18:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!