Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez lehet szívritmuszavar?

Ez lehet szívritmuszavar?

Figyelt kérdés

Sziasztok, mostanában, meg már korábban is fura tüneteket tapasztaltam magamon, inkább ijesztőek mint zavaróak.

Szóval, a domináns tünet az, hogy amikor felállok, akkor ideiglenes látászavar jelentkezik, és több másodpercig sötétség van. Egyszer el is estem miatta, de általában megtartom az egyesúlyom.

A másik, ami csak pár napja jelentkezett, súlyosságát tekintve egyszeri alkalom volt, folyamatos nyomást éreztem a mellkasom bal oldalán elöl egyaránt hátul, több percig tartott. Ez ilyen formában nem jelentkezett azóta, de kisebb görcsök azontájt most is vannak.

Végül, (bár ez lehet számtalan más okból is) elég bágyadtnak éreztem magam az időben, különösen ma.



Előre is köszönöm a válaszokat, természetesen elmegyek orvoshoz minél hamarabb, csak kíváncsi vagyok, mennyire súlyos.


15/f



2017. aug. 12. 16:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Az első tünet, az valószínűleg hirtelen vérnyomásesés. Szaknyelven ortosztatikus hipotenzió. Általában nem vészes, de mindenképp érdemes kivizsgáltatni.
2017. aug. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Őszintén nem hiszem hogy az mert akkor már nekem évek óta szívritmuszavarom van. Nekem is szokott olyan lenni hogy ha felállok akkor nem látok jól pár másodpercig, bár nekem teljes elsötétülés nem volt még. Nekem is volt már olyan hogy nyomást éreztem a mellkasomon, sőt egyszer kb a szív környékéről az egész bal oldalamon és karomon erős nyilalló fájdalmat éreztem.

A bágyadtság szerintem a melegtől van.

Szerintem menj el pár kivizsgálásra ha véletlenül mégis valami szervi problémád lenne.

2017. aug. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A kánikulában nekem mindig ort. hypotenzióm van ugyanilyen tünetekkel. A meleg miatt a szervezeted szeretne több hőtől megszabadulni, így a bőr keringése nő, átalakul a vér megoszlása a szervezetben. Ezzel nincs gond addig, amig pl fekvésből fel nem kelsz. A vér egy része hirtelen "lezuhan" az alsó testfél vénáiba, és a kettő együtt már túl sok lehet, az agyad pár pillanatig (amíg kül. anyagok pár másodperc alatt helyre nem állítják a keringés megoszlását) nem jut elég vérhez. Ezért sötétül el a látásod, szédülsz meg egy pillanatra.

Ha hosszú távon nem változik a helyzet, mindenképp menj el orvoshoz, de ha csak átmeneti (1-2 hét) akkor nem kell.

A nyomásérzés nem valószínű, hogy szívbetegségre utal, ritmuszavarra pláne nem. A szív eredetű fájdalmak egyébként a mellkas közepén okoznak panaszt.


Szóval a leírásod alapján egyáltalán nem súlyos a helyzet. Inkább az időjárás viseli meg szerintem a szervezeted, illetve túl sokat figyelsz magadra :) Hogy megnyugodj, háziorvossal EKG-t és vérnyomásmérést csináltathatsz, meg meghallgatja a szíved, de ennél alaposabb kivizsgálás első körben nem kell ilyen tünetek mellet.


(Egy orvostanhallgató)

2017. aug. 13. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!